• Sprzątamy dla Polski

• 24.04.2023 14:42
        • 21 kwietnia nasze przedszkole przystąpiły do udziału w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Celem tego przedsięwzięcia była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.
          Wszystkie przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki, z uśmiechem na ustach wyruszyły w okolice naszego przedszkole by wspólnie pokazać jak niewiele trzeba by nasza planeta stała się pięknym miejscem do życia. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi proekologicznymi nawykami. Razem możemy wszystko!

• Międzynarodowy Dzień Sportu

• 12.04.2023 15:21
        • Tegoroczny Narodowy Dzień Sportu w przedszkolu był okazją do zdrowej aktywności, rozwijania zainteresowań sportowych oraz przypomnienia nazw dyscyplin letnich i zimowych. Tego dnia do przedszkola w grupie „Mrówki” wszystkie dzieci i ich wychowawczynie przyszli ubrani w stroje sportowe. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez współzawodnictwo. Przedszkolakom wszelką aktywność ruchową zapewnił Pan Tomek, jeden ze szkolnych trenerów, który tego dnia zorganizował wiele atrakcji dla dzieci. Przedszkolakom najbardziej spodobały się zabawy z elementem pełzania oraz toczenia, dzięki czemu mogły poprawić swoją sprawność ruchową. Po wszystkim dzieci wróciły do sali przedszkolnej, gdzie mogły spokojnie sobie odpocząć. Był to dzień pełen wrażeń.
        • Stroik wielkanocny

• 05.04.2023 12:32
        • W ostatnim tygodniu dzieci w przedszkolu celebrowały zbliżające się święto wielkanocne poprzez zabawy tematyczne, prace plastyczne oraz wysłuchiwanie opowiadań i ciekawostek wielkanocnych. Każdy przedszkolak miał możliwość opowiedzieć o swoich przygotowaniach wielkanocnych, a także przypomnieć zwyczaje charakterystyczne dla naszej kultury i religii. Z tej okazji przedszkolaki już tydzień wcześniej posiały owies, który następnie udekorowały zajączkiem z życzeniami, kolorowymi jajeczkami oraz gałązkami bazi.  Wiele radości przyniosła dzieciom praca nad wykonaniem stroika wielkanocnego, który następnie podarowały rodzicom. Na zakończenie tego szczególnego czasu każdy przedszkolak otrzymał słodki podarunek w postaci czekoladowego zajączka. Grupa Mrówki wraz z paniami życzą zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości oraz wesołego Alleluja.
          Opracowała:  Marta Kuliś
          Weronika Piotrowska
        • Warsztaty Świąteczne w CK-BiS

• 03.04.2023 15:49
        • Wielkanoc to szczególny czas w naszym życiu, zarówno prywatnym, jak i przedszkolnym. W dniu 29 marca dzieci celebrowały zbliżające się święto wielkanocne poprzez udział w warsztatach świątecznych organizowanych przez CK-BiS. Organizatorki spotkania zaproponowały wykonanie pracy plastycznej, którą dzieci mogły zabrać ze sobą do przedszkola. Przedszkolaki za pomocą piórek, plasteliny, zakrętek oraz gotowych elementów papierowych wykonały kurczaczka. Wykonana praca sprawiła im wiele radości, przy czym rozwijała ich twórcze myślenie oraz sprawność manualną. Na zakończenie wszyscy z entuzjazmem zaprezentowali wykonane kurczaczki oraz ustawili się do wspólnego zdjęcia.
          Opracowała:  Marta Kuliś
        • Palmy kurpiowskie

• 03.04.2023 14:32
        • Dnia 28 marca gościliśmy w naszym przedszkolu twórczynię ludową, panią Wiesławę Chaberek.
          Pod czujnym okiem naszego gościa oraz z pomocą pań, przedszkolaki wykonały piękne palmy wielkanocne. Warsztaty wzbudziły w dzieciach wiele emocji, pozwoliły nabyć nowe umiejętności, a przede wszystkim wspólnie podtrzymywać tradycje i obcować z kulturą. Bardzo dziękujemy pani Wiesi za poświęcony czas oraz przekazanie nam cennych wskazówek i rad dotyczących robienia palm wielkanocnych.

Opracowały: Wioletta Kurpiewska
                                Marta Kuliś