• Międzynarodowy Dzień Puzzli

• 01.02.2023 15:11
        • 29 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Puzzli. Celem tego dnia jest podkreślenie roli, jaką wszelkie łamigłówki pełnią w nauce i rozwoju każdego dziecka, jak i również promowanie zabawy oraz rozwijanie u dzieci umiejętności logicznego myślenia. Z tej okazji dzieci z grupy „Mrówki” z wielką radością uczestniczyły w zabawach związanych z puzzlami i przeróżnymi łamigłówkami. Na początku dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii powstania puzzli oraz dowiedziały się, jakie są rodzaje puzzli. Każdy przedszkolak opowiedział, które puzzle lubi najbardziej. Oprócz tradycyjnych puzzli, dzieci same tworzyły własne układanki. Ich zadaniem było wycięcie poszczególnych fragmentów puzzli, a następnie przyklejenie ich zgodnie ze wzorem. Wiele radości sprawiło dzieciom układanie puzzli na tablicy interaktywnej. Jak wiadomo, układnie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne. Dlatego też przedszkolaki dość często sięgają po tę formę zabawy.
        • Projekt pt. "Mała Książka Wielki Człowiek"

• 30.01.2023 15:36
        • Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, kształtuje nawyk czytelniczy, a także kształtuje poczucie przynależności do społeczności czytelniczej. Ze względu na szereg zalet, jakie płyną z czytania książek, grupa „Mrówki” odwiedziły CKBiS w Lelisie, aby przystąpić do projektu pt: „Mała Książka Wielki Człowiek”. Każde dziecko otrzymało książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” oraz kartę małego czytelnika, na której dziecko będzie zbierało naklejki. Przedszkolaki ochoczą biorą udział w tym projekcie, odwiedzają bibliotekę, wypożyczają nowe książki i poznają nowe bajki. Dzięki temu projektowi chcemy zaszczepić w dzieciach Miłość do książek, która jest prezentem na całe życie.
          Opracowała: Marta Kuliś
        • Dokarmiamy ptaki

• 23.01.2023 15:09
        • Śnieg zasypał pola, lasy.
          Dokąd lecą głodne ptaki?
          Kto je karmi po zamieci?
          Kto?
          Wiadomo- dzieci!
          Przedszkolaki z grupy „Mrówki” podczas ostatnich zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek dotyczących tego, co ptaki mogą jeść, a co im szkodzi. Przedszkolaki odgadywały przedstawione na ilustracji ptaki, a także opowiadały, gdzie można je spotkać. Wiele radości sprawiło dzieciom wykonanie pracy plastycznej pt. „Ptaki w karmniku”, w której wykorzystały ziarenka, watę, waciki oraz wydrukowany na kartce karmnik. Na koniec dzieci z pomocą nauczyciela zawiesiły w karmniku pokarm da ptaszków. Dzieci zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku, gdyż bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przetrwać trudnych zimowych warunków. Dzięki zajęciom  przedszkolaki miały możliwość  kształtowania poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.
          Opracowała: Marta Kuliś

• 20.01.2023 15:03
        • Dnia 19 stycznia przedszkolaki z grupy Mrówki świętowały dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich kochanych Dziadków specjalny program artystyczny. Nie zabrakło tańców, recytowania wierszy oraz piosenek. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki w postaci figurek z masy solnej oraz laurek. Przedszkolaki nie kryły radości z wykonanej niespodzianki oraz tak licznej obecności dziadków. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze dzieci, babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
          Opracowała:  Marta Kuliś
        • Dzień Kubusia Puchatka

• 20.01.2023 14:58
        • W styczniu przedszkolaki z grupy Mrówki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Każde dziecko opowiedziało o swoim ulubionym misiu, a także poznało bajki, w których główny bohater występuje. Dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach oraz odpowiedziały na kilka zagadek tematycznych. Wiele radości przyniosły zabawy z misiem oraz chustą animacyjną. Przedszkolaki w tym dniu wcieliły się w postać Kubusia i podążając śladami Puchatka szukały słodkiej niespodzianki, którą pozostawił dla dzieci miś. Na zakończenie tego szczególnego dnia dzieci wykonały prace plastyczną dotyczącą naszego głównego bohatera oraz otrzymały odznakę Kubusia Puchatka.
          Opracowała:  Marta Kuliś