• Sprzątamy dla Polski

• 24.04.2023 14:41
        • 21 kwietnia nasze przedszkole przystąpiły do udziału w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Celem tego przedsięwzięcia była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.
          Wszystkie przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki, z uśmiechem na ustach wyruszyły w okolice naszego przedszkole by wspólnie pokazać jak niewiele trzeba by nasza planeta stała się pięknym miejscem do życia. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi proekologicznymi nawykami. Razem możemy wszystko!

• Bezpieczny Przedszkolak

• 05.04.2023 12:19
        • Dnia 31 Marca odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia pod hasłem BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK-WIDOCZNY PRZEDSZKOLAK. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Podczas rozmowy kierowanej maluszki poznały niektóre znaki drogowe i dowiedziały się jak ważne jest być widocznym na drodze. Na zakończenie zajęć przedszkolaki dostały opaski odblaskowe.
          Bądźmy uważni i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!
        • Palmy kurpiowskie

• 05.04.2023 12:15
        •     W dniach 29-30 Marca maluchy z grupy „Żabki” pod okiem wychowawcy uczestniczyły w warsztatach wicia tradycyjnych palm kurpiowskich. Żabki miały okazję do samodzielnego cięcia i tworzenia trawki wielkanocnej, która udekorowała nasze palemki. Dzieciom przypadły do gustu kurczaczki i zielone ozdoby, będące częścią naszej pracy. Warsztaty stanowiły nie tylko formę kultywowania tradycji, ale były również miłą zabawą.
          Dziękujemy rodzicom za przyniesione bazie oraz bukszpan.
        • Warsztaty Świąteczne w CK-BiS

• 05.04.2023 12:14
        •  „Zdziwiła się kurka
          -A to niespodzianka!
          Jeszcze wczoraj jajko,
          a dziś niespodzianka…”
            Dnia 28 Marca przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach  Wielkanocnych organizowanych przez CK-BiS w Lelisie. Dzieci z zaangażowaniem i radością wykonały kurki na patyku. Wykonane ozdoby ku zdziwieniu maluszków nazajutrz zniosły czekoladowe jajeczkaJ
        • Wielkanocne drzewko

• 05.04.2023 12:12
        • „Pisanki, pisanki jajka kolorowe,
          na nich malowane bajki pisankowe…”
          Przygotowania do Świąt Wielkanocnych trwają pełną parą…
          Niebawem po pożegnaniu Marzanny grupa „Żabek” dowiedziała się jak wyglądają przygotowania ogrodu wczesną wiosną. Maluszki zabawiły się w pracę ogrodnika sadząc owies, a następnie udekorowały drzewko na palcu przedszkolnym. Żabkom tak bardzo spodobało się ozdabianie barwnymi jajeczkami, że zapewne stanie się to już naszą tradycją.