• 03.04.2023 14:18
        • Staropolskim zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest zrobienie Marzanny, której pożegnanie ma spowodować odejście zimy, przywołanie wiosny i przebudzenie przyrody do życia. Nasze przedszkolaki 21 marca świętowały ten zwyczaj. Impreza rozpoczęła się przeczytaniem listu od Pani Wiosny, a następnie wspólną rozmową dotyczącą wiosennych zwyczajów i pierwszych oznak wiosny. Dzieci przypomniały sobie wygląd wiosennych kwiatów, ptaków powracających z ciepłych krajów oraz zwierząt budzących się z zimowego snu. Punktem kulminacyjnym było wspólne zrobienie Marzanny osadzonej na szkielecie z patyków. Po jej wykonaniu wszystkie grupy przedszkolne wspólnie wybrały się na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy wykrzykując „żegnaj zimo, witaj wiosno”. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, iż Wiosna zawita do nas na dobre.
          Opracowały: Marta Kuliś
          Anna Cherubin
          Wioletta Kurpiewska
          Małgorzata Dasiak

• 10.03.2023 12:36
        • „Dla  miłych dziewczynek,
          co swym uśmiechem każdy dzień nam umilają,
          chłopcy z przedszkola życzenia składają!
          Niech wszystko jak w bajkach się układa,
          a z kranu niech płynie czekolada!”
          Wszystkie Panie i dziewczynki z grupy „Żabki” dziękują chłopcom za kwiaty, życzenia, upominki i promienny uśmiech!
          Opracowała Anna Cherubin
        • Dzień Dentysty

• 10.03.2023 12:34
        • Dnia 6 Marca obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Dentysty. Podczas zajęć maluszki miały okazję zapoznać się z pracą dentysty. Dzieci dowiedziały się co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Następnie każdy przedszkolak mógł wykazać się swoimi umiejętnościami praktycznymi podczas zabawy w gabinet dentysty. Na zakończenie zajęć grupa wykonała pracę plastyczną- „Chory ząbek”. Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania, ale również niwelowanie strachu przed wizytą u stomatologa.
          Opracowała Anna Cherubin
        • Seans filmowy

• 08.03.2023 14:39
        • W dniu 3marca przedszkolaki z grupyŻabki wybrały się na wycieczkę do kina w CK-BiS w Lelisie. Dla dzieci został zorganizowany seans filmowy, podczas którego miały okazję obejrzeć bajkę o Smerfach, przygodach Bolka i Lolka czy śmiesznych perypetiach dwóch nieudolnych majsterkowiczach pt. „Sąsiedzi”. Na maluchy czekała również atrakcja w postaci popcornu. Wszyscy mogliśmy poczuć atmosferę prawdziwego kina, a uśmiechnięte buzie maluchów były potwierdzeniem, żeanimacje bardzo się podobały.
          Opracowała: Weronika Prachniak-Janicka
        • Międzynarodowy Dzień Pisarek i Pisarzy w CK-BiS

• 08.03.2023 14:30
        • 1 marca  zostaliśmy zaproszeni  do CK-BiS na spotkanie z  Panią Joanną Brodowską - autorką książek dla dzieci, która wraz z  pacynką Malwinką zapoznała dzieci z fragmentem swojej książki „Malutki chłopaczek z niewielką dziewczynką”  oraz wprowadziła dzieci w świat wyobraźni. Przedszkolaki z uwagą przysłuchiwały się losom bohaterów,  wzięły udział w zabawie plastycznej wyzwalającej inwencję twórczą, której efektem było wykreowanie nowej postaci bajki ze zwykłej mrówki. Wcielenie się w rolę ilustratora książki przyniosło dzieciom mnóstwo radości, emocji, wrażeń i przyjemności. Mali czytelnicy wzięli udział w zabawach  muzyczno - ruchowych. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki.

Opracowały:
          Justyna Majewska,