• Ubieranie przedszkolnej choinki

• 02.12.2022 16:42
        • Grudzień to czas wielkich przygotowań. Jak co roku, w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć świątecznej choinki. W dniu 2 grudnia 2022r. dzieci w grup „Żabki”, „Mrówki”, „Biedronki” wspólnie ubrały świąteczne drzewko. Jest to moment, na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Na początek dzieci opowiedziały, jakie ozdoby znajdują się na choince. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w dyskusji, po czym wszystkie z zapałem przystąpiły do dekorowania. Każdy zawiesił bombkę oraz długi, srebrny łańcuch. Choinka wygląda prześlicznie. Całe wydarzenie sprawiło dzieciom wiele radości. Na koniec wykonaliśmy wspólne zdjęcie przy przystrojonej choince.
                                                                                                                                Opracowała: Weronika Piotrowska                                                                                                                                                                     Justyna Majewska

• 29.11.2022 16:02
        • Jak co roku, o tej porze, dnia 25 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim pluszakiem, mogło spędzić to święto ze swoim pluszowym ulubieńcem oraz pochwalić się nim swoim koleżankom i kolegom z grupy. Wszystkim dzieciom towarzyszyły małe i duże, kolorowe
          i wyjątkowe maskotki. W tym wesołym dniu na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, miały okazję przypomnieć sobie o misiowych postaciach z bajek nawet tych, które oglądalijeszcze ich rodzice. Tańczyły przy piosence "Ja jestem niedźwiadek" oraz brały udział w zabawach ruchowych z chustą animacyjną. Dla dzieci przygotowany był także słodki poczęstunek od Pluszowego Misia oraz medal, a na zakończenie nasze przedszkolakiwykonały  pracę plastyczną. Był to dzień pełen zabawy, radości i uśmiechów.

Opracowała: Weronika Prachniak - Janicka

• Akcja #SzkołaDoHymnu 2022

• 21.11.2022 15:35
        • W dniu 10 listopada Przedszkole Samorządowe w Lelisie obchodziło Święto Niepodległości. Z okazji tego święta przedszkole otrzymało zaproszenie do udziału w akcji #SzkołaDoHymnu”. Przedszkolaki wraz z Paniami oraz Dyrekcją o godzinie 11:11, zachowując odpowiednią postawę, ubrani odświętnie, głośno odśpiewali hymn narodowy. W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka przedszkole otrzymało serdeczne podziękowania za chętny udział w akcji, otrzymując tym samym pamiątkowy dyplom.

• 10.11.2022 12:47
        • Dzień 10 listopada 2022r. był wyjątkowo uroczystym dniem dla całego przedszkola. Wszyscy odświętnie ubrani celebrowaliśmy ważny dzień, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości. Przedszkolaki wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 wspólnie z dyrekcją i paniami odśpiewaliśmy hymn narodowy. Tego dnia dzieci kształtowały przywiązanie do kraju i kultury.
                                                                                                                                            Opracowały: Marta Kuliś,                                                                                                                                                                                 Wioletta Kurpiewska,                                                                                                                                                                   Anna Cherubin,                                                                                                                                                                             Małgorzata Dasiak

• 07.11.2022 16:33
        •      Bajki i baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Już od rana nasza sala mieniła się w kolorowych serpentynach i balonach. Podczas balu towarzyszyły nam dobrze znane bajkowe melodie oraz zabawy taneczne. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz pięknych strojów. Przedszkolaki tego dnia zabawiły się w „Kopciuszka” przebierając przygotowany w miseczkach różnego rodzaju groch. Dzieci wykonały też prace plastyczne i odpowiadały na zagadki bajkowe. Ten dzień był pełen wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci maluszków.
                                                                                                                                                         Opracowała Anna Cherubin