• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• 13.10.2022 16:42
        • Dzień Przedszkolaka to dobra okazja szczególnie dla maluszków, które po kilku tygodniach adaptacji mogą wreszcie poczuć się jak pełnoprawni przedszkolni obywatele :)Tego dnia królowały bańki mydlane i skoczna muzyka, nie zabrakło też zabaw z chustą animacyjną i zabawy kołowe. Na zakończenie Panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły order przedszkolaka oraz upominek.
                                                                                                                                 Opracowała Anna Cherubin

• Zakończenie Roku Przedszkolnego

• 04.07.2022 11:02
        • W dniu 24 czerwca 2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Jeszcze niedawno większość naszych dzieci po raz pierwszy przekroczyła próg przedszkola, a już mają za sobą rok spędzony w jego murach. Rok pełen nowych doświadczeń, nowych umiejętności i zdobytej wiedzy. Oby kolejne lata, spędzone w naszych murach były równie radosne i pełne nowych wyzwań. Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia przedszkolakom dyplomów przez Panią dyrektor Martę Trzcińską oraz Pana Wójta Stefana Prusika. Następnie dzieci przedstawiły swój program artystyczny. Kończąc rok szkolny 2021/2022 dzieci powitały upragnione wakacje. Życzymy Wam, by były one bezpieczne i słoneczne, pełne przygód i niezapomnianych przeżyć. Wyrazy uznania i podziękowania za ten wspólnie spędzony rok składamy również Rodzicom. Dziękujemy za owocną współpracę!
          Opracowała: W. Kurpiewska
        • Dzień Rodziny

• 04.07.2022 11:02
        • "Mamo, Tato!
          Razem z Wami w świat bezpiecznie wyruszamy.
          Dziękujemy Wam za wszystko,
          dobrze, że jesteście blisko!"
          1 czerwca był szczególnym dniem w naszym przedszkolu, ze względu na odbywający się tego dnia festyn rodzinny. Była to okazja do spotkania się oraz wspólnego świętowania. Na wszystkich czekało dużo niespodzianek, m.in dmuchańce, malowanie buziek, pyszne ciasta i zdrowe owocowe przekąski. Spotkanie rozpoczęliśmy od konkurencji sportowych, w których brały udział dzieci wraz z rodzicami. Było przy tym dużo uśmiechów i radości. Powodzeniem cieszyła się własnoręcznie wykonana fotobudka, dzięki której dzieci ze swoimi rodzicami robili wspólne zdjęcia. Radość dzieci była wielka i zabawa wyśmienita, kiedy korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, basenu z kulkami i wspaniałego poczęstunku przygotowanego przez grono naszych rodziców. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę:)
          Opracowała: Wioletta K.
        • Wycieczka do OCK

• 19.05.2022 10:14
        • 6 maja przedszkolaki wybrały się do OCK w Ostrołęce na przedstawienie pt.  „O wesołym Sindbadzie żeglarzu”. Zespół Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa zabrał nas na tajemnicze wyspy Dalekiego Wschodu, gdzie dobro, które człowiek nosi w sercu jak skarb, choć poddane najcięższej próbie, zawsze zwycięży zło. Tu czarodziejskie talizmany i tajemnicze istoty, demony, ludzie zaklęci w zwierzęta, magiczne skrzynie i przepowiednie nie zdołały pokonać wielkiej siły miłości i przyjaźni. A figle, żarty i psoty Sindbada złamią czar magicznych pieczęci. Z tej tajemnicze, wesołej podróży przedszkolaki przywiozły prawdziwy skarb, którym jest: MĄDROŚĆ i MIŁOŚĆ…

Opracowała: M.P.

• 11.05.2022 07:10
        • Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszym przedszkolu, w które włączyło się wszystkie grupy. Z tej okazji wspólnie zorganizowaliśmy sprzątanie terenu najbliższego dzieciakom, czyli placu zabaw. Następnie udaliśmy się na pochód po Lelisie z transparentem oraz flagami. Dzieciaki głośno przypominały mieszkańcom Lelisa, że dziś jest Dzień Ziemi wykrzykując różne hasła. Myślę, że ten wyjątkowy dzień zapadnie na długo w pamięci nie tylko przedszkolaków, ale również mieszkańców.

Opracowała: M.P.