• Karta Świąteczna

• 24.01.2022 07:15
        • W dniu 23 grudnia 2021r. dzieci z  grupy „Żabki”  wykonała świąteczne kartki z życzeniami dla swoich bliskich. Każdy przedszkolak ubrany w świąteczną czapkę przyklejał gałązkę, bombki, a także za pomocą mazaków malował wyznaczone elementy świątecznej kartki.  Dzieci dowiedziały się, że kiedyś był to nieodzowny zwyczaj Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolakom bardzo spodobał się ten zwyczaj i stwierdziły, że z radością za rok znowu wykonają świąteczną kartkę.

• Przedstawienie Bożonarodzeniowe

• 22.12.2021 08:01
        • Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas w naszym życiu, zarówno prywatnym, jak i przedszkolnym. W dniu 16 grudnia dzieci z grupy „Żabki” celebrowały zbliżające się święto poprzez Świąteczny Występ Bożonarodzeniowy. Odświętność tego dnia podkreślił wystrój Sali przedszkolnej oraz niecodzienne stroje dzieci. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po występie dzieci otrzymały mały, słodki poczęstunek. Na zakończenie tego dnia dzieci spakowały wcześniej przygotowane prezenty świąteczne, które zawieszą w domu. Było to spotkanie przepełnione radością i pozostawiło wiele niesamowitych wrażeń.

• Śpiewamy Kolędy

• 17.12.2021 07:52
        • Wspólne śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów Bożego Narodzenia. W dniu 10.12.2021r. grupa Żabki wybrała się do CKBiS, gdzie panowała świąteczna atmosfera. Sala była ozdobiona pięknymi lampkami, prezentami i girlandą, które wprowadziły przedszkolaków w magiczną atmosferę. Na scenie stała pięknie ubrana choinka, obok której dzieci wspólnie zaśpiewały kolędy, a także wykonały układ taneczny do piosenek o tematyce świątecznej. Na pamiątkę zostało zrobione grupowe zdjęcie.

• 17.12.2021 07:49
        • W dniu 06.12.2021r. w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ zawitał do nas Mikołaj. Uśmiech zagościł na twarzach dzieci, gdy zobaczyły naszego gościa idącego z dużym workiem prezentów. Mikołaj chwilę porozmawiał z dziećmi, pytając czy w tym roku były grzeczne. Przedszkolaki zaprosiły mikołaja na krzesełko, które stało obok pięknej choinki.  Każde dziecko otrzymało prezent od Mikołaja, za który pięknie podziękowało świąteczną piosenką. Na zakończenie tego spotkania zostało wykonane wspólne zdjęcie, uwieczniającą te magiczną chwilę. Na twarzach przedszkolaków jeszcze przez długi czas gościł uśmiech i radość z przyniesionych prezentów.

• Dzień Górnika

• 17.12.2021 07:38
        • W dniu 02.12.2021r. dzieci z grupy Żabki poznały zawód górnika. Dowiedziały się, gdzie pracuje i za pomocą jakich narzędzi wydobywa węgiel. Obejrzały film edukacyjny, ukazujący kopalnię oraz jak wyglądały kiedyś niezbędne przyrządy górnika, a jak teraz. Przedszkolaki z pomocą dotyku oraz węchu próbowały odgadnąć zagadkę, co jest ukryte w woreczku. Gdy już zagadka została rozwiązana, dzieci wymieniły właściwości węgla – kolor, kształt, strukturę, zapach. Na zakończenie tego dnia dzieci otrzymały odznaki oraz pokolorowały obrazek górnika.