• Dzień Wszystkich Świętych

• 03.11.2022 15:09
        • Pielęgnując tradycję związaną z obrzędami Wszystkich Świętych nasza grupa wybrała się na cmentarz, by zapalić znicze przyniesione przez przedszkolaków. Pamiętaliśmy także o świecy na grobie nieznanego żołnierza spoczywającego w pobliskim lesie. Nasze przedszkolaki choć najmłodsze już wiedzą, że jest to czas zadumy i ciszy. Tego dnia dzieci nauczyły się krótkiej modlitwy kierowanej do zmarłych. Po powrocie wykonaliśmy pracę plastyczną związaną z obchodami Wszystkich Świętych.
        • Dzień Zwierząt

• 28.10.2022 16:07
        •      Dzień Zwierząt to wspaniała okazja do wesołej zabawy z maluszkami. Od samego rana towarzyszyły nam zabawy o tematyce zwierzęcej: budowanie zagrody, odgłosy zwierząt, praca plastyczna oraz lepienie budy dla pieska. Dzieci wysłuchały opowiadania, poznały różne ciekawostki, oraz zasady opieki nad pupilami. Dowiedziały się też, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką. Na zakończenie „żabki” otrzymały zwierzęce upominki.

• Pasowanie na Przedszkolaka

• 27.10.2022 15:13
        •       Dnia 25 października odbyła się wyjątkowa uroczystość Pasowania. Grupa „Żabki” oficjalnie zostały przyjęta do grona przedszkolaków. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki oraz wierszyki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Dzieci obiecały: być dzielnym przedszkolakiem, zgodnie bawić się nie fikać, zjadać wszystko z talerzyka, nie grymasić i nie szlochać oraz zawsze swoje Panie kochać. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz książkę „Bajki przedszkolaka”. Zwieńczeniem trudu maluszków było ucztowanie przy słodkim poczęstunku. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć- Mamo, Tato- jestem przedszkolakiem!

• Idzie Jesień

• 27.10.2022 14:58
        • Dnia 23 września maluszki z grupy „żabki” powitały Pierwszy Dzień Jesieni.  Tego dnia towarzyszyły nam zabawy ze zbiorami z kącika przyrody, szarfy oraz kolorowe szablony jesienne. Kasztany, żołędzie i kolorowe liście królowały przez cały dzień. Wybraliśmy się też na wyprawę do lasu, aby zebrać dary jesieni.  Tego dnia powstały piękne prace plastyczne w roli głównej jeż i liście, które dzieci zebrały na spacerze.

• Dzień Chłopca

• 13.10.2022 16:42
        • Buzia Twoja uśmiechnięta, w dniu Twego święta. Przyjmij proszę me życzenia, niech się spełnią Twe życzenia. Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież Dzień Chłopaka!
          Dnia 30 września świętowaliśmy z muzyką, a królami byli chłopcy. Z tej okazji Panie razem z dziewczynkami wręczyły niespodzianki oraz dyplomy. Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu prezentów dla naszej grupy.