• Wycieczka do OCK

• 19.01.2023 15:33
          • Dnia 04.01.2023 r. wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Ostrołęckiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji.
            Dzieci, mimo że bardzo dobrze znają baśń o Kopciuszku z zaciekawieniem oglądały spektakl, w którym dobro i piękno zwyciężyło, a najskrytsze wyśnione marzenia się spełniły.
            Barwne kreacje, ciekawa muzyka oraz niezwykła sceneria, wzbudziły wiele emocji wśród przedszkolaków.
                                                                                                                                 Opracowała: Wioletta Kurpiewska
        • Wigilia w Przedszkolu

• 02.01.2023 12:42
        • Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście. W naszym przedszkolu dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne i chętnie uczestniczą w świątecznych przygotowaniach. Dnia 22 grudnia w całym przedszkolu panowała radosna atmosfera. Wszyscy zebraliśmy się wspólnie, aby symbolicznie podzielić się opłatkiem, złożyć świąteczne życzenia i kolędować. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi.
          Opracowała: Wioletta Kurpiewska
        • Wigilia

• 19.12.2022 15:03
        •     Dnia 16 Grudnia dzieci z grupy „ Żabki” przedstawiły Jasełka pt. „Aniołkowe opowieści”. Głównym celem uroczystości było wprowadzenie w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć  podczas inscenizacji oraz nabywanie odwagi podczas występów przed publicznością. Całej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek. Sala wypełniona była aniołkami, które pięknie śpiewały i recytowały wierszyki. Na zakończenie maluszki złożyły życzenia Bożonarodzeniowe i wręczyły upominki- piórkowe choineczki dla swoich rodziców.
          Opracowała Anna Cherubin
        • Spektakl pt. "Polarna przygoda"

• 14.12.2022 15:08
        • 13 grudnia wraz z innymi grupami przedszkolnymi, mieliśmy przyjemność wziąć udział w spektaklu pt: ”Polarna przygoda”, którego organizatorem był CK-BiS.  Aktorzy biorący udział w przedstawieniu rozbawili nasze dzieciaki co nie miara a przedszkolaki chętnie brały udział we wszystkich aktywnościach. Na koniec zawitał jeszcze Święty Mikołaj, z którym mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To był udany dzień J

• 08.12.2022 13:54
        • Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. We wtorek  6 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Wszystkie przedszkolaki  bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Długo oczekiwany gość wywołał ogromną radość i euforię wśród dzieci. Uśmiech na twarzach przedszkolaków tego dnia; bezcenny.  Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Sam Mikołaj okazał się bardzo wesoły i przebojowy, przygotował dla dzieci zabawy i tańce przy muzyce. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego.
          Dziękujemy Mikołaju! Dziękujemy też Elfom, które musiały włożyć sporo pracy i serca przy pakowaniu prezentów J
          Wioletta Kurpiewska
          Anna Cherubin