• Dbamy o Ziemię

• 24.04.2023 16:16
        • Wszyscy powinni mieć świadomość, że ochrona i kształtowanie środowiska, w którym żyjemy, jest koniecznością, a kształtowanie właściwej postawy należy rozpocząć od najmłodszych lat. Podczas zajęć  przedszkolaki m.in. obejrzały filmik edukacyjny, pt. „Czysto, ładnie i bez śmieci- rady Pana śmietnika dla wszystkich dzieci”, zostały zapoznane ze sposobami segregowania śmieci, z kolorami pojemników oraz  wykonały ciekawe prace plastyczne. Działania te przybliżyły dzieciom tematykę ekologii, segregacji śmieci i recyklingu. Jesteśmy przekonani, że udział naszych wychowanków w zajęciach poświęconych tematyce dbania o naszą planetę, z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze wspólne dobro.
        • Sprzątamy dla Polski

• 24.04.2023 14:43
        • 21 kwietnia nasze przedszkole przystąpiły do udziału w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Celem tego przedsięwzięcia była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.
          Wszystkie przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki, z uśmiechem na ustach wyruszyły w okolice naszego przedszkole by wspólnie pokazać jak niewiele trzeba by nasza planeta stała się pięknym miejscem do życia. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi proekologicznymi nawykami. Razem możemy wszystko!

• Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

• 05.04.2023 13:17
        • Ostatnie 2 tygodnie w naszym przedszkolu rozmawialiśmy o przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych; poznawaliśmy tradycje wielkanocne, sadziliśmy roślinki i dbaliśmy o nie by były pięknym podarunkiem dla bliskich na zbliżające się święta. Dzieci poznały też i tę inną stronę przygotowań przedświątecznych, a mianowicie prace ogrodowe i te wszystkie domowe. Nie straszny jest dzieciom odkurzacz, sterta prasowania czy wycieranie kurzy, wszystkie zgodnie przyznały, że będą rodzicom pomagać.

• Warsztaty malowania pisanek

• 04.04.2023 16:48
        • „ Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek…”
          Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją  malowania pisanek. Dlatego też, dzieci z grupy Pszczółki, same barwiły jajka przyniesione z domu. Było przy tym wiele zabawy i ekscytacji, a dzieci już planują kolejne barwienie pisanek w domu.

• Bezpieczeństwo na drodze

• 04.04.2023 16:32
        • Jestem bezpieczny na drodze -  to główne hasło pogadanki i prezentacji, której dzieci były uczestnikami w minionym tygodniu. Dzieci poznały zasady ruchu drogowego, a przede wszystkim zasady bezpieczeństwa dla  pieszych; jak być widocznym, dlaczego odblaski i kamizelki odblaskowe są tak ważne, dlaczego trzeba mieć „oczy dookoła głowy” nawet na przejściu dla pieszych itd. Na koniec zajęć każde dziecko zabrało do domu opaskę odblaskową.