• Poznajemy zawody

• 03.02.2023 14:41
        • Miniony tydzień to czas kiedy poznawaliśmy różne ciekawe zawody i ich specyfikę. Dzieci z ekscytacją wcielały się w rolę fryzjera, cukiernika, krawcowej czy projektanta mody. Wiedzą, że przy odrobinie fantazji i chęci można stworzyć ciekawą kreację, ale mają też świadomość ile pracy trzeba włożyć by powstały ich piękne sukienki i kolorowe ubrania, i że tym bardziej trzeba o nie dbać. Wizyta u fryzjera jest przyjemna, ale trzeba też za nią zapłacić, natomiast praca w cukierni byłaby najsłodszą i wymarzoną pracą J
        • Dokarmiamy ptaki

• 31.01.2023 15:31
        • W okresie zimowym bardzo trudno ptaszkom znaleźć pożywienie, dlatego dzieci z grupy „Pszczółki” postanowiły zadbać o to, aby ptaki miały co jeść. Zanim jednak przystąpiły do działania, dowiedziały się jak mądrze dokarmiać zwierzęta zimą, aby nieświadomie nie wyrządzić im krzywdy. Wiedzą, że lepszy już jest głód niż zepsute jedzenie, albo odpadki z obiadu! Dlatego też każdy przedszkolak przyniósł z domu pożywienie dla ptaszków, które będzie dla nich odpowiednie; pestki dyni i słonecznika, ziarenka, płatki owsiane, suszone owoce oraz inne zdrowe smakołyki. Wspólnie wybraliśmy się na przedszkolny plac zabaw gdzie ptaszki mają swój karmnik. Dzieci były z siebie dumne, że przyczyniły się do tego by zadbać o ptaszki zimową porą.
          Opracowała: Małgorzata Dasiak

• 19.01.2023 15:53
          Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W grupie „Pszczółek”, 17 styczeń, był wyjątkowym dniem nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Po przedstawieniu babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek, czekała też herbatka dla babci i dziadka.
        • Wycieczka do OCK

• 19.01.2023 15:37
        • Dnia 4 stycznia nasze przedszkole zorganizowało wyjazd na przedstawienie teatralne pt. "Kopciuszek". Spektakl ten miał miejsce w Ostrołęckim Centrum Kultury. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą słuchali bohaterów, a także przeżywali z nimi ich przygody. Aktorzy, prawdziwa scena, reflektory świateł, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę przedszkolaków i wywołały na  twarzach dzieci prawdziwy zachwyt.

• 21.12.2022 12:17
        • 20 grudnia w grupie „ Pszczółki”odbyło się przedstawienie świąteczne pt. ” Święta tuż, tuż”, które wprowadziło przybyłych gości w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności najbliższym. Pięknie przedstawiona inscenizacja oraz zaśpiewane piosenki, wywołały na twarzach przybyłych nie tylko uśmiech, ale także dumę i wzruszenie. Wyjątkową atmosferę dopełniła też świąteczna scenografia.  Na koniec przedstawienia Pani wicedyrektor Justyna Przeradzka wygłosiła  życzenia dla kochanych przedszkolaków oraz szanownych gości. Zwyczajem tego pięknego dnia był wspólny poczęstunek, a wraz z nim wspólne rozmowy, pogawędki i refleksje. To był magicznie spędzony czas.