• 03.04.2023 14:15
        • Staropolskim zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest zrobienie Marzanny, której pożegnanie ma spowodować odejście zimy, przywołanie wiosny i przebudzenie przyrody do życia. Nasze przedszkolaki 21 marca świętowały ten zwyczaj. Impreza rozpoczęła się przeczytaniem listu od Pani Wiosny, a następnie wspólną rozmową dotyczącą wiosennych zwyczajów i pierwszych oznak wiosny. Dzieci przypomniały sobie wygląd wiosennych kwiatów, ptaków powracających z ciepłych krajów oraz zwierząt budzących się z zimowego snu. Punktem kulminacyjnym było wspólne zrobienie Marzanny osadzonej na szkielecie z patyków. Po jej wykonaniu wszystkie grupy przedszkolne wspólnie wybrały się na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy wykrzykując „żegnaj zimo, witaj wiosno”. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, iż Wiosna zawita do nas na dobre.
          Opracowały: Marta Kuliś
          Anna Cherubin
          Wioletta Kurpiewska
          Małgorzata Dasiak

• 09.03.2023 15:01
        • Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, dlatego ósmego marca w naszym przedszkolu postanowiliśmy uczcić święto wszystkich Pań oraz dziewczynek. Radosna atmosfera panowała już od samego rana, dziewczynki dostały od małych dżentelmenów piękne torebki,  lizaki, naszyjniki, a przede wszystkim serdeczne i szczere życzenia. Dodatkowo chłopcy tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” oraz ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym pomagając dziewczynkom w codziennych obowiązkach. Na koniec dzieci cieszyły się wspólnym słodkim poczęstunkiem. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o dobrej zabawie i mile spędzonym czasie.
          Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Cieszmy się,  że dzięki takim świętom udało nam się stworzyć sytuacje sprzyjające integrowaniu dzieci oraz umacnianiu właściwych relacji z rówieśnikami, a przede wszystkim rozwijania wśród chłopców szacunku i uprzejmości wobec koleżanek i kobiet.
        • Seans filmowy

• 01.03.2023 14:49
        • Mimo, że ferie zleciały w mgnieniu oka, dzieci chętnie wróciły do przedszkola, tym bardziej, że już pierwszego dnia czekała na nie miła niespodzianka w postaci zaproszenia na seans filmowy do pobliskiej biblioteki. „Smerfy” i „Sąsiedzi” bardzo spodobały się przedszkolakom, a wisienką na torcie okazał się popcorn J To był miło spędzony czas!

• Karnawałowy Tydzień Mody

• 16.02.2023 15:40
        • W karnawale wszyscy bawią się wspaniale! 
          Karnawał to tradycja przepełniona muzyką i wspaniałą zabawą, taki też okazał się miniony tydzień w naszym przedszkolu. Ten czas spędziliśmy w iście karnawałowym nastroju, gdyż obchodziliśmy karnawałowy tydzień mody. Nie obyło się bez neonowo – kolorowych strojów, przebrań prosto z bajek Disneya, szalonych fryzur, własnoręcznie robionych masek, walentynkowych serc oraz balu niczym z bajki! To był magicznie spędzony czas, który dostarczył dzieciom mnóstwa radości i zabawy.
        • Bal Karnawałowy

• 14.02.2023 14:45
        • Karnawał to czas zabaw i balów oraz niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Jest to czas przepełniony muzyką oraz świetną zabawą, gdzie ważnym elementem są bale, maskarady i pochody. Dla naszych przedszkolaków bal karnawałowy to wyjątkowy dzień, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 8 lutego 2023r. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje bajeczne stroje. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek, można było spotkać księżniczki, wróżki, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na samym początku zabawy każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z karnawałową dekoracją w tle. To właśnie wystrój sali wprowadził wszystkie przedszkolaki w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Następnie przedszkolaki miały okazję obejrzeć pokaz przygotowany przez Akademię Sportową Lelis. Całą zabawę poprowadziła animatorka, która zachęcała przedszkolaki do wspólnego świętowania. Dzieci razem z animatorką wykonały przepiękne choreografie taneczne z wykorzystaniem pomponów cheerleaderskich. Dzieci świetnie się bawiły w rytm muzyki porywającej do tańca. Cały bal przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze, co dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Kiedy czas zabawy dobiegał końca wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w poczęstunku przygotowanym przez rodziców.
          Opracowała Weronika Piotrowska