• Sprzątamy dla Polski

• 24.04.2023 14:40
        • 21 kwietnia nasze przedszkole przystąpiły do udziału w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Celem tego przedsięwzięcia była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.
          Wszystkie przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki, z uśmiechem na ustach wyruszyły w okolice naszego przedszkole by wspólnie pokazać jak niewiele trzeba by nasza planeta stała się pięknym miejscem do życia. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi proekologicznymi nawykami. Razem możemy wszystko!

• Warsztaty Świąteczne w CK-BiS

• 04.04.2023 16:17
        • Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekujemy. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Właśnie z tej okazji mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez CKBiS w Lelisie. Dzieci przy pomocy pań wykonały piękne wielkanocne koszyczki. Wśród utalentowanych przedszkolaków, pomysłów było bardzo wiele. Biedronki spisały się wspaniale, wspierając wszystkich swoim entuzjazmem. Za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy!
          Opracowała: Wioletta Kurpiewska
        • Bezpieczny przedszkolak

• 04.04.2023 15:20
        • Dnia 31 marca odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia pod hasłem BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NA DRODZE. Nadrzędnym celem prowadzonej akcji było uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństw na drodze. Przedszkolaki utrwaliły poznane wcześniej zasady, a na koniec każdy otrzymał odblaskową opaskę.
          Opracowała: Wioletta Kurpiewska
        • Sadzimy, siejemy... - wiosna w przedszkolu

• 03.04.2023 14:47
        • Chcąc przyspieszyć nadejście wiosny dzieci z grupy Biedronki postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Kącik przyrody to jakby małe laboratorium, miejsce do wykonywania przyrodniczych doświadczeń. Przedszkolaki przed przystąpieniem do pracy obserwowały różne nasiona, porównywały ich wielkość, kształt i kolor oraz przeprowadziły doświadczenie : ,,Co jest potrzebne roślinom, aby mogły wzrastać i rozwijać się? " Na wyniki będą musiały poczekać kilka dni. Założone hodowle wzbogaciły kącik przyrody, który stał się miejscem do śledzenia kolejnych etapów wzrostu roślin. Musimy pamiętać, że dziecko najlepiej poznaje przyrodę przez działanie, pracę, czy też doświadczenia. Dziecko nie pozna budowy rośliny ani jej rozwoju, jeśli samo nie zasieje, nie pielęgnuje, nie obserwuje.
          Opracowała : Wioletta Kurpiewska
        • Palmy kurpiowskie

• 03.04.2023 14:34
        • Dnia 28 marca gościliśmy w naszym przedszkolu twórczynię ludową, panią Wiesławę Chaberek.
          Pod czujnym okiem naszego gościa oraz z pomocą pań, przedszkolaki wykonały piękne palmy wielkanocne. Warsztaty wzbudziły w dzieciach wiele emocji, pozwoliły nabyć nowe umiejętności, a przede wszystkim wspólnie podtrzymywać tradycje i obcować z kulturą.Bardzo dziękujemy pani Wiesi za poświęcony czas oraz przekazanie nam cennych wskazówek i rad dotyczących robienia palm wielkanocnych.

Opracowały: Wioletta Kurpiewska
                                Marta Kuliś