• I Dzień Wiosny

• 25.03.2022 07:12
        •     21 marca Biedronki  świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęliśmy od zagadek, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią było zrobienie Marzanny. Po wykonaniu kukły Biedronki radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków, razem z kukłą Marzanna sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

• 09.03.2022 11:02
        • 8 MARCA  to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z grupy Biedronek złożyli życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień,  a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu,  to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

• Tłusty Czwartek

• 04.03.2022 07:51
        • Tłusty Czwartek to ostatni czwartek, podczas którego Polacy objadają się do syta pączkami i faworkami, aby później pościć aż do świąt Wielkiej Nocy. Zwyczaj ten sięga XVIII wieku. Tłusty Czwartek rozpoczyna także ostatni karnawałowy tydzień zabaw aż do wtorku, ten czas zwany jest Ostatkami. Dawniej w tym czasie objadano się również tłustym jedzeniem w postaci kiełbas, kasz suto okraszonych skwarkami. Tradycja Tłustego Czwartku jest popularna również w Wielkiej Brytanii i nosi nazwę Fat Thursday, jednak tego dnia spożywa się tam naleśniki, więc dzień ten posiada również drugą nazwę - Pancake Day.

24 lutego przedszkolaki z grupy Biedronki również obchodziły Tłusty Czwartek, obejrzały film edukacyjny związany z tradycją Tłustego Czwartku, a następnie spałaszowały po pączku, by tradycji stało się zadość.

• Bal Karnawałowy

• 04.03.2022 07:28
        • W dniu 24 luty w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.

Po śniadaniu w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, delikatne motylki i biedronki, a chłopcy to super-bohaterowie: Spider-Man, Batman, policjant,   nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc we wspólnych  zabawach i pląsach. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym dzieciakom, co było głównym celem tego spotkania.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!

• Dzień Kota

• 02.03.2022 09:40
        • 17 lutego dzieci z grupy Biedronki obchodziły nietypowe święto „Święto Kota”. Tego dnia dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku, a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek oraz praca plastyczna „Kotek”. W tym dniu odwiedził nas również  wyjątkowy gość o imieniu Księżniczka. Wszystkie przedszkolaki dowiedziały się co należy robić aby dbać o tak mięciutkiego pupila. Całe przedsięwzięcie miało na celu podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, zachęcić do niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwić dzieci na często trudny koci los.