• Wycieczka do OCK

• 19.05.2022 10:15
        • 6 maja przedszkolaki wybrały się do OCK w Ostrołęce na przedstawienie pt. „O wesołym Sindbadzie żeglarzu”. Zespół Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa zabrał nas na tajemnicze wyspy Dalekiego Wschodu, gdzie dobro, które człowiek nosi w sercu jak skarb, choć poddane najcięższej próbie, zawsze zwycięży zło. Tu czarodziejskie talizmany i tajemnicze istoty, demony, ludzie zaklęci w zwierzęta, magiczne skrzynie i przepowiednie nie zdołały pokonać wielkiej siły miłości i przyjaźni. A figle, żarty i psoty Sindbada złamią czar magicznych pieczęci. Z tej tajemnicze, wesołej podróży przedszkolaki przywiozły prawdziwy skarb, którym jest: MĄDROŚĆ i MIŁOŚĆ…

• 11.05.2022 07:07
        • Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszym przedszkolu, w które włączyło się wszystkie grupy. Z tej okazji wspólnie zorganizowaliśmy sprzątanie terenu najbliższego dzieciakom, czyli placu zabaw. Następnie udaliśmy się na pochód po Lelisie z transparentem oraz flagami. Dzieciaki głośno przypominały mieszkańcom Lelisa, że dziś jest Dzień Ziemi wykrzykując różne hasła. Myślę, że ten wyjątkowy dzień zapadnie na długo w pamięci nie tylko przedszkolaków, ale również mieszkańców.

• Konkurs Recytatorski edycja V

• 11.05.2022 07:12
        • Dnia 21.04.2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się V edycja Konkursu Recytatorskiego poświęcona poezji Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 21 uczestników z wszystkich grup przedszkolnych. Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości J. Tuwima i J. Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Podczas występów na scenie dzieci wspaniale zaprezentowały swoje utwory. Uczestników obowiązywał dowolny repertuar - jeden utwór poetycki J. Tuwima lub J. Brzechwy. Zmagania przedszkolaków oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor Marta Trzcińska, Pani Jolanta Chmielewska oraz Pani Natalia Mospanenko. Tego dnia również każda grupa zaprezentowała swoją piosenkę grupową. Po wysłuchaniu propozycji artystycznych komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:

W kategorii wiekowej 3-latki:

Piosenka Grupowa – Jam jest żabka, tyś jest żabka

I miejsce -  Maja Jóźwiak, Alicja Karczewska

II miejsce – Fabian Zawadzki

W kategorii wiekowej 4-latki:

Piosenka Grupowa – Przedszkole drugi dom

I miejsce – Wiktor Prusaczyk, Maja Pyskło

II miejsce – Laura Mażewska

W kategorii wiekowej 5-latki:

Piosenka Grupowa – Jesteśmy Biedronki

I miejsce – Alicja Mażewska

II miejsce – Marcelina Niedźwiecka

III miejsce – Michalina Murach

Każda grupa otrzymała upominek za zaprezentowanie swojej piosenki , natomiast laureaci I, II, III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone drobne upominki rzeczowe oraz dyplomy - podziękowanie za uczestnictwo. Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dobrą zabawę.

• Wielkanoc

• 15.04.2022 11:54
        • Wielkanoc to wyjątkowy czas jak również okres przygotowań dla naszych Przedszkolaków. Wspólnie poznawaliśmy zwyczaje ludowe i tradycje charakterystyczne dla naszej rodzimej kultury. Z tej okazji dzieciaki uczestniczyły w Warsztatach Wielkanocnych w CKBiS, gdzie wykonały pisanki, które wykorzystaliśmy do wykonania stroików. W związku z nadchodzącą Niedzielą Palmową na lekcji Religii wykonywaliśmy przepiękne palmy wielkanocne, każda śliczna i jedyna w swoim rodzaju. Zakończeniem naszych przygotowań było szukanie w ogrodzie przedszkolnym ukrytych smakołyków, które zostawił Zając Wielkanocny, poszukiwania wprawiłły Biedronki w wyśmienity nastrój.

• Piotruś Pan i piraci

• 05.04.2022 07:20
        • 29 marca przedszkolaki wybrały się do OCK w Ostrołęce na przedstawienie pt. „Piotruś Pan i piraci”. Zespół Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa zabrał nas do niezwyklej krainy marzeń i snu. „Piotruś Pan i piraci” to przedstawienie o tym, że wszystkie dzieci kiedyś dorastają. Wszystkie z wyjątkiem jednego – Piotrusia Pana. To opowieść o prawdziwej miłości i przyjaźni. Dzieci z zapartym tchem śledziły wątek piratów, Indian i krokodyla oraz dorosłych, w których zawsze drzemie tęsknota za młodością.