• Kolędowanie w świetlicy szkolnej

• 22.12.2022 15:28
        • Święta tuż,  tuż ….Zbliża się czas, na który z radością oczekują wszystkie dzieci. W dniu 21.12.2022 roku odbyło się w świetlicy szkolnej przedświąteczne kolędowanie. Pani  Danuta Prachniak zaprosiła do wspólnego kolędowania dzieci i panie z grupy Biedronek z Przedszkola Samorządowego w Lelisie. Dzieci nie tylko słuchały, ale włączyły się do wspólnego śpiewania. Odśpiewane zostały między innymi takie kolędy jak: „Dzisiaj w Betlejem”, „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu” oraz pastorałki: ”Aniołek maleńki jak wróbelek”, ”Józefie, stajenki nie szukaj” i wiele innych. Dzieci wspólnie pokolorowały wielką kartę świąteczną. To był bardzo miło spędzony czas. Na koniec dzieci ze świetlicy serdecznie podziękowały za wspólne kolędowanie,  składając najserdeczniejsze życzenia.
          Justyna Majewska
          Danuta Prachniak

• 15.12.2022 15:09
        • Dnia 15 grudnia 2022 r. dzieci z grupy "Biedronki" przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też królowie oraz pastuszkowie, którzy przynieśli Dzieciątku dary. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, wykonywali układy taneczno-ruchowe. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców. Na koniec dzieci zatańczyły  wspólnie z rodzicami i złożyły im życzenia Bożonarodzeniowe. Wręczono upominki dla rodziców - świeczniki.
          Opracowały:
          Justyna Majewska
          Wioletta Kurpiewska
        • Spektakl pt. "Polarna przygoda"

• 14.12.2022 15:02
        • 13 grudnia wraz z innymi grupami przedszkolnymi, mieliśmy przyjemność wziąć udział w spektaklu pt: ”Polarna przygoda”, którego organizatorem był CK-BiS.  Aktorzy biorący udział w przedstawieniu rozbawili nasze dzieciaki co nie miara a przedszkolaki chętnie brały udział we wszystkich aktywnościach. Na koniec zawitał jeszcze Święty Mikołaj, z którym mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To był udany dzień J

• Dzień Górnika

• 09.12.2022 16:34
        • Dzieci z grupy „Biedronki” świętowały Dzień Górnika zwany „Barbórką”. Święta Barbara jest patronką górników, która przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Dzieci obejrzały film edukacyjny  o pracy w kopalni, przeprowadziły zabawy badawcze z wykorzystaniem węgla, dowiedziały się do produkcji czego jest wykorzystywany. Wykonały pracę plastyczną czapka górnika- czako. W tym dniu dzieci dowiedziały się jakiego koloru jest flaga górnicza, hymn oraz godło. Przedszkolaki znają narzędzia niezbędne do pracy w kopalni. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, które przypominały pracę górnika. Przedszkolaki  wiedzą już  czym zajmują się górnicy jak  trudną, ciężką i niebezpieczną mają pracę.
          Opracowały: Justyna Majewska

• 08.12.2022 13:55
        • Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. We wtorek  6 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Wszystkie przedszkolaki  bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Długo oczekiwany gość wywołał ogromną radość i euforię wśród dzieci. Uśmiech na twarzach przedszkolaków tego dnia; bezcenny.  Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Sam Mikołaj okazał się bardzo wesoły i przebojowy, przygotował dla dzieci zabawy i tańce przy muzyce. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego.
          Dziękujemy Mikołaju! Dziękujemy też Elfom, które musiały włożyć sporo pracy i serca przy pakowaniu prezentów J
          Anna Cherubin