• 03.04.2023 13:06
        • Staropolskim zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest zrobienie Marzanny, której pożegnanie ma spowodować odejście zimy, przywołanie wiosny i przebudzenie przyrody do życia. Nasze przedszkolaki 21 marca świętowały ten zwyczaj. Impreza rozpoczęła się przeczytaniem listu od Pani Wiosny, a następnie wspólną rozmową dotyczącą wiosennych zwyczajów i pierwszych oznak wiosny. Dzieci przypomniały sobie wygląd wiosennych kwiatów, ptaków powracających z ciepłych krajów oraz zwierząt budzących się z zimowego snu. Punktem kulminacyjnym było wspólne zrobienie Marzanny osadzonej na szkielecie z patyków. Po jej wykonaniu wszystkie grupy przedszkolne wspólnie wybrały się na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy wykrzykując „żegnaj zimo, witaj wiosno”. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, iż Wiosna zawita do nas na dobre.

Opracowały: Marta Kuliś
          Anna Cherubin
          Wioletta Kurpiewska
          Małgorzata Dasiak

• Dzień Dentysty

• 09.03.2023 12:43
        • Dnia 6 marca przedszkolaki z grupy Biedronki świętowały Dzień Dentysty. Na początek obejrzały prezentację multimedialną pt. "Królik Pampiś uczy dzieci", dzięki której wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą jamy ustnej. Dowiedziały się jak wygląda gabinet stomatologiczny, jakich narzędzi używa dentysta i na czym polega jego praca. Podczas zajęć zwrócono też uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Teraz już każde dziecko wie jak utrzymać zdrowy i piękny uśmiech.
          Opracowała: Wioletta Kurpiewska

• 08.03.2023 16:29
        • "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
                            I pierwszy promień bliskiej wiosny.
                            Dzień bez kłopotów i bez trosk.
                            Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
                            W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
                            Każdego dnia dobry uczynek -
                            To jest od chłopców upominek"

Zbigniew Jeżyna

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Święto wszystkich  kobiet. W tym szczególnym dniu chłopcy składali życzenia dziewczynkom i paniom. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.
          Opracowały:
           Justyna Majewska
          Wioletta Kurpiewska

• Międzynarodowy Dzień Pisarek i Pisarzy w CK-BiS

• 03.03.2023 14:35
        • 1 marca  zostaliśmy zaproszeni  do CK-BiS na spotkanie z  Panią Joanną Brodowską - autorką książek dla dzieci, która wraz z  pacynką Malwinką zapoznała dzieci z fragmentem swojej książki „Malutki chłopaczek z niewielką dziewczynką”  oraz wprowadziła dzieci w świat wyobraźni. Przedszkolaki z uwagą przysłuchiwały się losom bohaterów,  wzięły udział w zabawie plastycznej wyzwalającej inwencję twórczą, której efektem było wykreowanie nowej postaci bajki ze zwykłej mrówki. Wcielenie się w rolę ilustratora książki przyniosło dzieciom mnóstwo radości, emocji, wrażeń i przyjemności. Mali czytelnicy wzięli udział w zabawach  muzyczno - ruchowych. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki.

Opracowały:
          Justyna Majewska,
          Wioletta Kurpiewska,
          Marta Kuliś,
          Weronika Piotrowska,
          Weronika Prachniak-Janicka.

• Karnawałowy Tydzień Mody

• 16.02.2023 15:42
        • W karnawale wszyscy bawią się wspaniale! 
          Karnawał to tradycja przepełniona muzyką i wspaniałą zabawą, taki też okazał się miniony tydzień w naszym przedszkolu. Ten czas spędziliśmy w iście karnawałowym nastroju, gdyż obchodziliśmy karnawałowy tydzień mody. Nie obyło się bez neonowo – kolorowych strojów, przebrań prosto z bajek Disneya, szalonych fryzur, własnoręcznie robionych masek, walentynkowych serc oraz balu niczym z bajki! To był magicznie spędzony czas, który dostarczył dzieciom mnóstwa radości i zabawy.