• Bal Karnawałowy

• 14.02.2023 14:44
        • Karnawał to czas zabaw i balów oraz niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Jest to czas przepełniony muzyką oraz świetną zabawą, gdzie ważnym elementem są bale, maskarady i pochody. Dla naszych przedszkolaków bal karnawałowy to wyjątkowy dzień, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 8 lutego 2023r. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje bajeczne stroje. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek, można było spotkać księżniczki, wróżki, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na samym początku zabawy każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z karnawałową dekoracją w tle. To właśnie wystrój sali wprowadził wszystkie przedszkolaki w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Następnie przedszkolaki miały okazję obejrzeć pokaz przygotowany przez Akademię Sportową Lelis. Całą zabawę poprowadziła animatorka, która zachęcała przedszkolaki do wspólnego świętowania. Dzieci razem z animatorką wykonały przepiękne choreografie taneczne z wykorzystaniem pomponów cheerleaderskich. Dzieci świetnie się bawiły w rytm muzyki porywającej do tańca. Cały bal przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze, co dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Kiedy czas zabawy dobiegał końca wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w poczęstunku przygotowanym przez rodziców.
          Opracowała Weronika Piotrowska
        • Międzynarodowy Dzień Pizzy

• 13.02.2023 08:38
        • Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw na świecie. Uwielbiają ją zarówno dzieci jak i dorośli, dlatego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy.
          Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się z jakiego kraju pochodzi oraz poznały składniki, które są niezbędne do jej przygotowania.
          Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

• 23.01.2023 13:11
        • Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. W życiu i serduszku każdego dziecka dziadkowie zajmują szczególne miejsce.
          Przedszkolaki z grupy Biedronki dnia 18 stycznia zaprosiły babcie i dziadków do przedszkola, aby wspólnie uczcić ich święto.
          Dzieci zabrały swoich dziadków w magiczną podróż po latach minionych, po latach wspomnień głęboko w sercu skrywanych. Postarały się w cudowny sposób przedstawić historię ich miłości. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość oraz podziękować za cierpliwość, zrozumienie i opiekę.
          Po części artystycznej wnuczęta wręczyły swoim dziadkom upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy długich lat w zdrowiu, pogody ducha oraz samych pięknych chwil w życiu.
        • Wycieczka do OCK

• 19.01.2023 15:31
        • Dnia 04.01.2023 r. wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Ostrołęckiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji.
          Dzieci, mimo że bardzo dobrze znają baśń o Kopciuszku z zaciekawieniem oglądały spektakl, w którym dobro i piękno zwyciężyło, a najskrytsze wyśnione marzenia się spełniły.
          Barwne kreacje, ciekawa muzyka oraz niezwykła sceneria, wzbudziły wiele emocji wśród przedszkolaków.
        • Wigilia w Przedszkolu

• 02.01.2023 12:43
        • Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście. W naszym przedszkolu dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne i chętnie uczestniczą w świątecznych przygotowaniach. Dnia 22 grudnia w całym przedszkolu panowała radosna atmosfera. Wszyscy zebraliśmy się wspólnie, aby symbolicznie podzielić się opłatkiem, złożyć świąteczne życzenia i kolędować. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi.