• Światowy Dzień Życzliwości

• 05.12.2022 16:29
        • Dnia 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości. Właśnie tego dnia obchodziliśmy w grupie Biedronki Dzień Życzliwości, Pozdrowień oraz Dobrych Manier.
          Celem przeprowadzonych zajęć i zabaw było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać bliskim, kolegom, starszym osobom na co dzień. A jakich magicznych słów się nauczyły? „dziękuję, proszę, dobranoc, do widzenia, przepraszam, do zobaczenia, jak miło, jak mi przykro”. Na zakończenie zabaw dzieci wykonały plakat Dobrych Manier. Dzień tendostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji i utwierdził w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień.

Opracowała Justyna  Majewska.

• Ubieranie przedszkolnej choinki

• 02.12.2022 16:42
        • Grudzień to czas wielkich przygotowań. Jak co roku, w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć świątecznej choinki. W dniu 2 grudnia 2022r. dzieci w grup „Żabki”, „Mrówki”, „Biedronki” wspólnie ubrały świąteczne drzewko. Jest to moment, na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Na początek dzieci opowiedziały, jakie ozdoby znajdują się na choince. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w dyskusji, po czym wszystkie z zapałem przystąpiły do dekorowania. Każdy zawiesił bombkę oraz długi, srebrny łańcuch. Choinka wygląda prześlicznie. Całe wydarzenie sprawiło dzieciom wiele radości. Na koniec wykonaliśmy wspólne zdjęcie przy przystrojonej choince.
                                                                                                                                Opracowała: Weronika Piotrowska                                                                                                                                                                     Justyna Majewska

• 02.12.2022 15:34
        • Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć o czymś ważnym.
          O święcie tej postaci nie zapomniały też nasze przedszkolaki. Tego dnia każdy przyniósł swoją ulubioną maskotkę, aby zaprosić ją do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wesoło bawiły się przy piosenkach oraz uczestniczyły w quizach i zgadywankach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka oraz słodki poczęstunek. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną oraz otrzymały dyplom w podziękowaniu za wspólną zabawę.

Opracowały: Wioletta Kurpiewska
                                                                                                                                               Justyna Majewska

• Spotkanie autorskie z Poetą

• 02.12.2022 15:33
        • 18 listopada przedszkolaki z grupy Biedronki wzięły udział w spotkaniu z autorem książek dla dzieci – Panem Poetą. Warsztaty były nagrodą za czynny udział w programie „Mała książka – wielki człowiek” organizowanym przez CKBiS w Lelisie. Pan Poeta przeczytał dzieciom  fragment opowiadania, a następnie zaprosił do wspólnej zabawy.
          Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Opracowała: Wioletta Kurpiewska

• Akcja #SzkołaDoHymnu 2022

• 21.11.2022 15:33
        • W dniu 10 listopada Przedszkole Samorządowe w Lelisie obchodziło Święto Niepodległości. Z okazji tego święta przedszkole otrzymało zaproszenie do udziału w akcji #SzkołaDoHymnu”. Przedszkolaki wraz z Paniami oraz Dyrekcją o godzinie 11:11, zachowując odpowiednią postawę, ubrani odświętnie, głośno odśpiewali hymn narodowy. W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka przedszkole otrzymało serdeczne podziękowania za chętny udział w akcji, otrzymując tym samym pamiątkowy dyplom.