• 10.11.2022 12:49
        • Dzień 10 listopada 2022r. był wyjątkowo uroczystym dniem dla całego przedszkola. Wszyscy odświętnie ubrani celebrowaliśmy ważny dzień, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości. Przedszkolaki wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 wspólnie z dyrekcją i paniami odśpiewaliśmy hymn narodowy. Tego dnia dzieci kształtowały przywiązanie do kraju i kultury.
                                                                                                                                            Opracowały: Marta Kuliś,                                                                                                                                                                                 Wioletta Kurpiewska,                                                                                                                                                                   Anna Cherubin,                                                                                                                                                                             Małgorzata Dasiak

• 07.11.2022 16:31
        •          Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają nas, wzruszają, bawią ale także przekazują ważne prawdy życiowe. 5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
          Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment na to, by przypomnieć sobie część z nich. Wybrana data nie jest jednak przypadkowa, gdyż jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney´a.
          To nietypowe święto obchodziliśmy 4 listopada – w tym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w piękne bajkowe stroje Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci  z Bajek obfitowały w przygotowane przez wychowawcę zabawy i konkursy, których celem było utrwalenie oraz wzbogacenie dziecięcej wiedzy na temat znanych i lubianych bajek. Po wyczerpującej pracy umysłowej rozpoczął się długo wyczekiwany „Bajkowy Bal”. Wychowankowie świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki. Następnie dzieci wzięły udział w bajkowym seansie a na koniec przedszkolaki zasiadły do słodkiego poczęstunku, zorganizowanego przez rodziców. Wspólne świętowanie dostarczyło przedszkolakom bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniało wszystkim o nieocenionej i ponadczasowej wartości czytania dzieciom książek.

• Wizyta w Bibliotece

• 07.11.2022 16:00
        • 3 listopada przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wraz z opiekunami odwiedziły Bibliotekę w Lelisie. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tych książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przeglądały książki na półkach, szczególnie zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Dzieci zobaczyły jak wygląda Karta Czytelnicza, poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z ulubionych bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły.
           Dziękujemy za miłe spotkanie i do zobaczenia!

• Wizyta na Cmentarzu

• 07.11.2022 15:52
        • Okres przed Świętami Zmarłych to  odpowiedni moment na wspomnienia o tych ,którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się   na cmentarzu.
          Dnia 28.10 z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych przedszkolaki wybrały się na cmentarz w celu uczczenia pamięci tych, którzy od nas odeszli. Dzieci zapaliły znicze na znak pamięci o wszystkich zmarłych. W ciszy , spokoju i zadumie  zwracały uwagę na nagrobki podziwiały również ludzi sprzątających groby swoich bliskich. Spacer alejkami cmentarza był dla przedszkolaków ogromnym przeżyciem ,szły skupione i bardzo zaciekawione.

• Pasowanie na Przedszkolaka

• 25.10.2022 16:25
        • Za nami bardzo ważna uroczystość! Dzieci z grupy „Pszczółki” już oficjalnie  mogą być nazywane przedszkolakami. Dzieci miały swój szczególny dzień również dlatego, że dla większości z nich był to pierwszy występ przed tak liczną publicznością. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Złożyły uroczystą przysięgę po czym za pomocą „czarodziejskiego ołówka" Pani wicedyrektor  dokonała  uroczystego aktu pasowania. Nie zabrakło życzeń i dyplomów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Gratulujemy dzieciom odwagi w ich publicznym wystąpieniu oraz cierpliwości, którą wykazały się podczas czekania na swoją kolej przy pasowaniu. Witamy w gronie przedszkolaków!