• Tłusty Czwartek

• 08.03.2022 09:54
        • W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 24 lutego. Przedszkolaki poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Dzieci rozwiązywały zagadki, a także brały udział w zabawach tj.: pączkowe memory, wyścig pączków oraz gdzie ukrył się pączek? Ozdobione zostały kolorowanki pączków według inwencji twórczej dzieci. Była to okazja do świetnej zabawy, a także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji. Na zakończenie wspólnie stwierdziliśmy, iż taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

• Dzień Kota

• 08.03.2022 09:44
        • W dniu 17 lutego obchodziliśmy dzień kota. Tego dnia dzieci wysłuchały ciekawostek o kotach, a następnie opowiedziały o swoich pupilach. Omówione zostały także bajki, w których występują koty. Dużą atrakcją były odwiedziny kota. Dzieci mały możliwość pobawienia się ze zwierzątkiem oraz dowiedzenia się o ulubionych zabawach i przysmakach gościa. Przedszkolaki zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Tego dnia były też wesołe kocie zabawy, takie jak: koci spacerek, kotki do domu, kocia gimnastyka i karty pracy. Wszystkie przedszkolaki wykonały prace plastyczną pt. "Kotek". Na zakończenie tego dnia wszyscy otrzymali kocie odznaki.

• 08.03.2022 07:50
        • Dzień 14 lutego był dla dzieci z grupy Żabki prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Podczas spotkania przedszkolaki kultywowały tradycje walentynkowe oraz były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom. Wzięły udział w różnych zabawach m.in.: czerwone serce, walentynkowe zagadki, a także przekazywanie serca i mówienie czegoś miłego drugiej osobie. Wiele radości sprawiły im także zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek i kart pracy. Na koniec tego dnia każde dziecko otrzymało odznakę oraz wykonały walentynki, którą ofiarowali rodzicom.

• Bal Karnawałowy

• 04.03.2022 08:02
        • Dnia 15.02.2022 r.  w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się w sali kolorowe postacie. Rozpoznać dzieci było trudno…  Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło,   a uśmiech nie znikał z twarzy.

Opracowała: W. Suchecka

• 24.01.2022 08:29
        • Dnia 20 stycznia 2022r. przedszkolaki z grupy „Żabki” przygotowały występ z okazji dnia babci i dziadka. Były tańce, śpiewy i wiersze,, które były dedykowane najukochańszym dziadkom. Dzieci przygotowały również prezenty w postaci kalendarza i dyplomów. Przedszkolaki nie kryły radości z wykonanej niespodzianki, która na pewno wywołała wiele uśmiechu na twarzach dziadków.