• Konkurs Recytatorski edycja V

• 11.05.2022 07:10
        • Dnia 21.04.2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się V edycja Konkursu Recytatorskiego poświęcona poezji Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 21 uczestników z wszystkich grup przedszkolnych. Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości J. Tuwima i J. Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Podczas występów na scenie dzieci wspaniale zaprezentowały swoje utwory. Uczestników obowiązywał dowolny repertuar - jeden utwór poetycki J. Tuwima lub J. Brzechwy. Zmagania przedszkolaków oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor Marta Trzcińska, Pani Jolanta Chmielewska oraz Pani Natalia Mospanenko. Tego dnia również każda grupa zaprezentowała swoją piosenkę grupową. Po wysłuchaniu propozycji artystycznych komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:

W kategorii wiekowej 3-latki:

Piosenka Grupowa – Jam jest żabka, tyś jest żabka

I miejsce -  Maja Jóźwiak, Alicja Karczewska

II miejsce – Fabian Zawadzki

W kategorii wiekowej 4-latki:

Piosenka Grupowa – Przedszkole drugi dom

I miejsce – Wiktor Prusaczyk, Maja Pyskło

II miejsce – Laura Mażewska

W kategorii wiekowej 5-latki:

Piosenka Grupowa – Jesteśmy Biedronki

I miejsce – Alicja Mażewska

II miejsce – Marcelina Niedźwiecka

III miejsce – Michalina Murach

Każda grupa otrzymała upominek za zaprezentowanie swojej piosenki , natomiast laureaci I, II, III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone drobne upominki rzeczowe oraz dyplomy - podziękowanie za uczestnictwo. Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dobrą zabawę.

Opracowała: M.P.

• I Dzień Wiosny

• 25.03.2022 07:24
        • 21 marca dzieci z naszej grupy uroczyście powitały nową porę roku – Wiosnę!!

Przyszła do nas wiosna, cała w sukni z kwiatów.

Uśmiechnięta i radosna, wśród lecących ptaków.

Powróciły z nią bociany, z dalekiej Afryki.

Żaby w stawie się zbudziły, misie i jeżyki.

Cała grupa Żabek wspólnie z Marzanną przemaszerowała przez plac zabaw, a następnie w ogrodzie przedszkolnym… Marzannę wodą oblaliśmy i w ten sposób na dobre Zimę pożegnaliśmy.

W. Suchecka

• 14.03.2022 07:45
        • Dnia 8 marca, to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i tych małych. W tym dniu było dużo zabawy, tańców i radości. Szczególnym momentem było wręczenie przez chłopców z grupy „Żabki” pięknych prezentów oraz dyplomów swoim koleżankom. Na zakończenie tego dnia na dzieci czekał słodki poczęstunek. Był to dzień pełen wrażeń, zabawy i radości.

• Dzień Dentysty

• 14.03.2022 07:33
        • W dniu 07.03.2022r. grupa „Żabki” obchodziła dzień dentysty. W tym dniu przedszkolaki poznały bliżej pracę dentysty oraz utrwaliły wiedzę na temat profilaktyki oraz higieny jamy ustnej. Za pomocą swobodnej rozmowy wszyscy wspólnie przypomnieliśmy,  co jest potrzebne,  aby umyć zęby, jakie są etapy mycia zębów i dlaczego należy dbać o higienę jamy ustnej.  Dzieci dowiedziały się także co jeść, a czego unikać oraz kiedy należy chodzić do dentysty. Każdy miał okazję obejrzeć fotografie przedstawiające narzędzia dentystyczne. Dużo radości sprawiły dzieciom ćwiczenia prawidłowego mycie zębów na dużych zębach manekina. Na zakończenie zajęć  przedszkolaki pomalowały obrazek przedstawiający mycie zębów.

• Dzień Dinozaura

• 14.03.2022 07:12
        • Dnia 25 lutego przedszkolaki  poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, jak wyglądały i czym się żywiły. Mali paleontolodzy przeżyli ciekawą przygodę w trakcie odkrywania i badania historii najdawniejszych zwierząt. Poznali narzędzia służące do pracy paleontologom, a następnie sami z dokładnością odkrywali  szkielety dinozaurów zakopane w piasku. Dzieci pokolorowały obrazek dinozaurów, a następnie wzięły udział w różnych zabawach m.in.: mały dinozaur, deszcz meteorytów, ślady dinozaura. Dzieci rozwiązały zagadki o dinozaurach, a także otrzymały odznak. Był to dzień pełen wrażeń.