• Kalendarz Adwentowy

• 02.12.2022 16:36
        • Dzieci uwielbiają niespodzianki, prezenty, tajemnice. Dlatego też kalendarz adwentowy to coś idealnego dla przedszkolaków! Uczy oczekiwania, odliczania i daje wiele radości. Często zrobienie czegoś dobrego bardziej zainspiruje dziecko, niż wielkie prezenty. W grupie „Mrówki” Panie wraz z dziećmi przygotowały kalendarz adwentowy, który, jak się okazało, zdobył wielkie zainteresowanie. W każdej kopercie znajduje się zadanie, które przedszkolaki muszą wykonać. Za prawidłowe wykonanie zadania, każde dziecko otrzymuje stempelek, który stawiany jest w karneciku świątecznym. Wraz z każdym dniem kalendarza przedszkolaki odliczają czas do świąt, a przy tym świetnie się bawią. Wykonywanie zadań powoduje, że u dzieci pojawia się duży uśmiech na twarzy.
                                                                                                                                         Opracowała: Marta Kuliś                                                                                                                                                                         Weronika Piotrowska

• 28.11.2022 15:16
        • Dnia 25.11.2022r., w naszej grupie obchodziliśmy dzień pluszowego misia. Tego dnia każdy przedszkolak przyszedł do przedszkola z pluszowym przyjacielem. Każde dziecko przedstawiło swoją maskotkę oraz opowiedziało o swoim ulubionym misiu. Było wiele zagadek i zabaw z udziałem misiów. To była świetna okazja do przypomnienia znanym bajek, w których występują misie, jak również poznanie starszych, mniej znanych bajek. Wiele radości i uśmiechu przyniosły tańce przy misiowych piosenkach. Dzieci otrzymały również odznaki i dyplomy przyjaciela pluszowego misia. Uroczystość zakończyliśmy wspólnym zdjęciem, słodkim misiowym poczęstunkiem oraz drobnym upominkiem w postaci puzzli.
                                                                                                                               Opracowała: Marta Kuliś

• Wizyta w Bibliotece

• 28.11.2022 14:52
        • W dniu 23.11.2022r. grupa „Mrówki” wybrała się do biblioteki, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Panie z zaciekawieniem opowiedziały przedszkolakom o zbliżającym się dniu pluszowego misia. Dzieci z zachwytem oglądały książeczki, w których występują misie oraz odpowiadały na zagadki tematyczne. Pod koniec spotkania przedszkolaki wysłuchały wybranej bajeczki o misiu oraz wypożyczyły książeczki, aby przeczytać je w domu, z rodzicami.
                                                                                                                               Opracowała: Marta Kuliś

• Dzień Praw Dziecka

• 23.11.2022 12:59
        • W dniu 22 listopada 2022 roku w  przedszkolu grupa „Mrówki” obchodziła Dzień Praw Dziecka. Nauczyciel wyjaśnił dzieciom, co to są Prawa Dziecka, po czym przedszkolaki swobodnie wypowiadali się na ich temat. Dowiedzieli się, jakie mają podstawowe prawa i jak mogą z nich korzystać. Cała rozmowa została dopełniona filmem edukacyjnym, który jeszcze zwięźlej wyjaśnił tematykę zajęć. Dzieci chętnie wypowiadali się na zadawane pytania, a na koniec wykonali pracę plastyczną.

• Akcja #SzkołaDoHymnu 2022

• 21.11.2022 15:35
        • W dniu 10 listopada Przedszkole Samorządowe w Lelisie obchodziło Święto Niepodległości. Z okazji tego święta przedszkole otrzymało zaproszenie do udziału w akcji #SzkołaDoHymnu”. Przedszkolaki wraz z Paniami oraz Dyrekcją o godzinie 11:11, zachowując odpowiednią postawę, ubrani odświętnie, głośno odśpiewali hymn narodowy. W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka przedszkole otrzymało serdeczne podziękowania za chętny udział w akcji otrzymując, tym samym pamiątkowy dyplom.