• Spektakl pt. "Polarna przygoda"

• 14.12.2022 15:09
        • 13 grudnia wraz z innymi grupami przedszkolnymi, mieliśmy przyjemność wziąć udział w spektaklu pt: ”Polarna przygoda”, którego organizatorem był CK-BiS.  Aktorzy biorący udział w przedstawieniu rozbawili nasze dzieciaki co nie miara a przedszkolaki chętnie brały udział we wszystkich aktywnościach. Na koniec zawitał jeszcze Święty Mikołaj, z którym mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To był udany dzień J

• 07.12.2022 15:34
        • W dniu 06.12.2022r. w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ zawitał do nas Mikołaj. Uśmiech pojawił się na twarzach dzieci, gdy zobaczyły naszego gościa idącego z dużym workiem prezentów. Mikołaj chwilę porozmawiał z dziećmi, pytając czy w tym roku były grzeczne. Przedszkolaki powiedziały wierszyk, a następnie zaprosiły Mikołaja na krzesełko, które stało obok pięknie ustrojonej choinki.  Każde dziecko otrzymało prezent od Mikołaja, za który pięknie podziękowało. Na zakończenie tego spotkania zostało wykonane wspólne zdjęcie, uwieczniającą te magiczną chwilę. Na twarzach przedszkolaków jeszcze przez długi czas gościł uśmiech i radość z przyniesionych prezentów.
                                                                                                                               Opracowała: Marta Kuliś

• Dzień Górnika

• 07.12.2022 15:19
        • W dniu 05.12.2022r. dzieci z grupy „Mrówki” poznały zawód górnika, dowiedziały się, gdzie pracuje i za pomocą jakich narzędzi. Obejrzały film edukacyjny, ukazujący kopalnie oraz jak wyglądały kiedyś niezbędne przyrządy górnika, a jak teraz. Dzieci za pomocą dotyku i zapachu, próbowały odgadnąć zagadkę, co jest ukryte w torebce. Gdy już zagadka została rozwiązana, dzieci wymieniły właściwości węgla –kolor, kształt, strukturę, zapach. Na zakończenie tego dnia przedszkolaki otrzymały odznaki oraz wykonały czapkę górnika.
                                                                                                                            Opracowała: Marta Kuliś

• List do Św. Mikołaja

• 07.12.2022 15:20
        • Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego też przedszkolaki z grupy „Mrówki” nie mogąc się doczekać prezentów i wizyty św. Mikołaja postanowiły napisać do Niego list. W tym celu dzieci narysowały swój wymarzony prezent, który chcieliby dostać. Listy zostały wywieszone w szatni na tablicy wspólnych prac, by św. Mikołaj mógł je zobaczyć. Tworzenie listu do Mikołaja sprawiło najmłodszym wiele radości. Teraz pozostało tylko czekać, aż św. Mikołaj odczyta nasze listy. Kto wie, może już dzisiaj w nocy odwiedzi nasze przedszkole?

• Ubieranie przedszkolnej choinki

• 02.12.2022 16:41
        • Grudzień to czas wielkich przygotowań. Jak co roku, w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć świątecznej choinki. W dniu 2 grudnia 2022r. dzieci w grup „Żabki”, „Mrówki”, „Biedronki” wspólnie ubrały świąteczne drzewko. Jest to moment, na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Na początek dzieci opowiedziały, jakie ozdoby znajdują się na choince. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w dyskusji, po czym wszystkie z zapałem przystąpiły do dekorowania. Każdy zawiesił bombkę oraz długi, srebrny łańcuch. Choinka wygląda prześlicznie. Całe wydarzenie sprawiło dzieciom wiele radości. Na koniec wykonaliśmy wspólne zdjęcie przy przystrojonej choince.
                                                                                                                                Opracowała: Weronika Piotrowska                                                                                                                                                                     Justyna Majewska