• 03.04.2023 12:33
        • Staropolskim zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest zrobienie Marzanny, której pożegnanie ma spowodować odejście zimy, przywołanie wiosny i przebudzenie przyrody do życia. Nasze przedszkolaki 21 marca świętowały ten zwyczaj. Impreza rozpoczęła się przeczytaniem listu od Pani Wiosny, a następnie wspólną rozmową dotyczącą wiosennych zwyczajów i pierwszych oznak wiosny. Dzieci przypomniały sobie wygląd wiosennych kwiatów, ptaków powracających z ciepłych krajów oraz zwierząt budzących się z zimowego snu. Punktem kulminacyjnym było wspólne zrobienie Marzanny osadzonej na szkielecie z patyków. Po jej wykonaniu wszystkie grupy przedszkolne wspólnie wybrały się na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy wykrzykując „żegnaj zimo, witaj wiosno”. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, iż Wiosna zawita do nas na dobre.
          Opracowały: Marta Kuliś
          Anna Cherubin
          Wioletta Kurpiewska
          Małgorzata Dasiak
        • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

• 16.03.2023 12:32
        • 14 marca 2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, przedszkolaki z grupy „Mrówki” wzięły udział w przeróżnych zabawach matematycznych. Mimo że nie wiedzą jeszcze czym jest liczba pi, to dowiedziały się jak wygląda, i że jest bardzo ważna w matematyce. Przedszkolaki z wielką chęcią wysłuchały informacji na jej temat oraz każdy z nich opowiedział o swoich ulubionych cyferkach. Dzieci wykonywały niezwykle trudne zadania związane z matematyką z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Każdy indywidualnie podchodził do tablicy i rozwiązywał zadania, w których musiał liczyć, porównywać, itd. Ich zaangażowanie było tak duże, że nie chcieli zakończyć zabawy. Poradziły sobie wspaniale. Zadania, które musiały wykonać kształtowały u przedszkolaków umiejętność praktycznego wykorzystania matematyki, z którą będą mieli do czynienia, gdy będą starsi.

• 09.03.2023 12:27
        • 8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i tych małych. W tym szczególnym dniu chłopcy z grupy „Mrówki” złożyli życzenia dziewczynkom i paniom oraz  wręczyli piękne prezenty. Wiele radości sprawił przedszkolakom taniec z balonem, zgodnie z rytmem melodii. Nie zabrakło również wielu zabaw przy chuście animacyjnej, np. „świeci słoneczko – pada deszcz”, „kolory zmieniają miejsce” oraz „wieje wiatr”. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień,  a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Na zakończenie dnia na dzieci czekał słodki poczęstunek oraz dyplom wspaniałej dziewczynki. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech. Był to dzień pełen wrażeń, zabawy i radości. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu,  to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

Opracowała: Marta Kuliś
        • Dzień Dentysty

• 07.03.2023 12:10
        • W dniu 06.03.2023r. grupa „Mrówki” obchodziła dzień dentysty. W tym dniu przedszkolaki poznały bliżej pracę dentysty oraz utrwaliły wiedzę na temat profilaktyki oraz higieny jamy ustnej. Za pomocą swobodnej rozmowy wszyscy wspólnie przypomnieliśmy,  co jest potrzebne,  aby umyć zęby, jakie są etapy mycia zębów i dlaczego należy dbać o higienę jamy ustnej.  Dzieci przypomniały co jeść, a czego unikać oraz kiedy należy chodzić do dentysty. Każdy miał okazję obejrzeć fotografie przedstawiające narzędzia dentystyczne. Dużo radości sprawiły dzieciom ćwiczenia prawidłowego mycie zębów na dużych zębach manekina. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały odznakę oraz pomalowały obrazek przedstawiający mycie zębów.
          Opracowała: Marta Kuliś
        • Międzynarodowy Dzień Pisarek i Pisarzy w CK-BiS

• 03.03.2023 15:11
        • 1 marca  zostaliśmy zaproszeni  do CK-BiS na spotkanie z  Panią Joanną Brodowską - autorką książek dla dzieci, która wraz z  pacynką Malwinką zapoznała dzieci z fragmentem swojej książki „Malutki chłopaczek z niewielką dziewczynką”  oraz wprowadziła dzieci w świat wyobraźni. Przedszkolaki z uwagą przysłuchiwały się losom bohaterów,  wzięły udział w zabawie plastycznej wyzwalającej inwencję twórczą, której efektem było wykreowanie nowej postaci bajki ze zwykłej mrówki. Wcielenie się w rolę ilustratora książki przyniosło dzieciom mnóstwo radości, emocji, wrażeń i przyjemności. Mali czytelnicy wzięli udział w zabawach  muzyczno - ruchowych. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki.

Opracowały:
          Justyna Majewska,