• Dzień Dinozaura

• 01.03.2023 14:38
        • Dnia 28 lutego przedszkolaki  poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, jak wyglądały i czym się żywiły. Mali paleontolodzy przeżyli ciekawą przygodę w trakcie odkrywania i badania historii najdawniejszych zwierząt. Poznali narzędzia służące do pracy paleontologom, a następnie sami z dokładnością odkrywali  szkielety dinozaurów zakopane w piasku. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach m.in.: mały dinozaur, deszcz meteorytów, ślady dinozaura. Dzieci rozwiązały zagadki o dinozaurach, a także otrzymały odznak. Był to dzień pełen wrażeń.
          Opracowała: Marta Kuliś
        • Seans filmowy

• 27.02.2023 12:48
        • W dniu 10 lutego grupa Mrówki wybrała się do CK-BiS w Lelisie na seans filmowy. Wszyscy mogli poczuć atmosferę prawdziwego kina, oglądając z ogromną uwagą i zainteresowaniem bajki o  świątecznym pierniczku, trzech małych świnkach czy przygodach Bolka i Lolka. Prawdziwie kinową atmosferę zapewnił popcorn, którym przedszkolaki ochoczo się zajadały. Oprócz miło spędzonego czasu, dzieci nabyły umiejętności właściwych zachowań podczas pobytu w kinie.
          Opracowała: Weronika Prachniak-Janicka

• 27.02.2023 12:46
        • „Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
          Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
          Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
          A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"
          Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. W tym dniu wysyłamy sobie kartki z wierszykami bądź obdarowujemy się małymi prezencikami. Z tego względu, iż w naszym przedszkolu zbliżają się ferie, w grupie „Mrówki” obchodziliśmy walentynki w  piątek 10 lutego 2023r. Tego dnia wszystkie przedszkolaki wraz z Paniami ubrały się w kolor charakterystyczny dla tego święta, czyli na czerwono. Dzieci poznały krótką historię walentynek oraz tradycje, które są z nimi związane. Dowiedziały się, jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii. Przedszkolaki z zaangażowaniem wzięły udział w zabawach walentynkowych, których główną atrakcją były czerwone balony w kształcie serca. Po wspólnych zabawach przeszliśmy do poczty walentynkowej, którą razem z przedszkolakami przygotowaliśmy dzień wcześniej. Każde dziecko w  tajemnicy wykonało kartkę walentynkową dla kolegi bądź koleżanki, po czym włożyło je do skrzyneczki. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji i pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia cała grupa zrobiła pamiątkowe zdjęcie, a każdy przedszkolak otrzymał słodką walentynkę. To był bardzo miły dzień!
          Opracowała Weronika Piotrowska
        • Bal Karnawałowy

• 14.02.2023 14:43
        • Karnawał to czas zabaw i balów oraz niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Jest to czas przepełniony muzyką oraz świetną zabawą, gdzie ważnym elementem są bale, maskarady i pochody. Dla naszych przedszkolaków bal karnawałowy to wyjątkowy dzień, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 8 lutego 2023r. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje bajeczne stroje. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek, można było spotkać księżniczki, wróżki, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na samym początku zabawy każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z karnawałową dekoracją w tle. To właśnie wystrój sali wprowadził wszystkie przedszkolaki w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Następnie przedszkolaki miały okazję obejrzeć pokaz przygotowany przez Akademię Sportową Lelis. Całą zabawę poprowadziła animatorka, która zachęcała przedszkolaki do wspólnego świętowania. Dzieci razem z animatorką wykonały przepiękne choreografie taneczne z wykorzystaniem pomponów cheerleaderskich. Dzieci świetnie się bawiły w rytm muzyki porywającej do tańca. Cały bal przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze, co dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Kiedy czas zabawy dobiegał końca wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w poczęstunku przygotowanym przez rodziców.
          Opracowała Weronika Piotrowska

• Międzynarodowy Dzień Pizzy

• 14.02.2023 14:43
        • Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw na świecie. Uwielbiają ją zarówno dzieci, jak i dorośli, dlatego też dnia 9 lutego 2023 roku w przedszkolu, w grupie „Mrówki” obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji nasza sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwą włoską pizzerie. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z jakiego kraju pochodzi oraz jakie składniki są niezbędne do jej przygotowania. Następnie przedszkolaki przystąpiły do projektowania własnej pizzy, na której znajdowały się same smakowite pyszności. Całość została dopełniona filmem edukacyjnym, w którym Pani kucharka upiekła przepyszną pizze.