• Dzień Jeża

• 16.11.2022 16:15
        • W dniu 15.11.2022r. dzieci z grupy "Mrówki" obchodziły Dzień Jeża. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z tym zwierzątkiem. Każde dziecko otrzymało obrazek jeża, w którym przy pomocy dłoni i farby, domalowało mu kolce, a następnie pokolorowało kredkami. Dzieci wspólnie obejrzały film edukacyjny o jeżach, po czym chętnie odpowiadały na zadane przez nauczyciela pytania. Na zakończenie dzieci otrzymały odznakę oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie grupowe.

• 10.11.2022 12:48
        • Dzień 10 listopada 2022r. był wyjątkowo uroczystym dniem dla całego przedszkola. Wszyscy odświętnie ubrani celebrowaliśmy ważny dzień, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości. Przedszkolaki wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 wspólnie z dyrekcją i paniami odśpiewaliśmy hymn narodowy. Tego dnia dzieci kształtowały przywiązanie do kraju i kultury.
                                                                                                                                            Opracowały: Marta Kuliś,                                                                                                                                                                                 Wioletta Kurpiewska,                                                                                                                                                                   Anna Cherubin,                                                                                                                                                                             Małgorzata Dasiak

• Wizyta w Bibliotece

• 10.11.2022 12:26
        • Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości nasza  grupa „Mrówki” wybrały się do biblioteki, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Pani z zaciekawieniem opowiedziała o symbolach narodowych. Po omówieniu ciekawostek dotyczących naszego kraju, każde dziecko ochoczo wykonało flagę.  Podczas wykonywania pracy plastycznej przedszkolakom towarzyszyło wiele radości. Na koniec spotkania wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie oraz wypożyczyliśmy książeczki.
                                                                                                                                                          Opracowała: Marta Kuliś

• Światowy Dzień Postaci z Bajek

• 09.11.2022 16:51
        • Dnia 4.11.2022r., w naszej grupie obchodziliśmy „Światowy Dzień Postaci z Bajek”. Tego dnia w całym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera. Wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Przedszkolaki dumnie prezentowały piękne i kolorowe stroje bohaterów znanych bajek, zwierząt i nie tylko. Przedszkolaki dowiedziały się, kto to pisarz, czym się zajmuje i kto może nim zostać. Dzieci wymieniły znane im tytuły bajek i baśni. Wiele emocji przyniosły zagadki dotyczące postaci z bajek oraz ich charakterystycznych atrybutów. Punktem kulminacyjnym był bal. Ten dzień, był dniem radosnych zabaw, tańców i zagadek. Na zakończenie tego dnia każdy przedszkolak otrzymał odznakę oraz pokolorował wybraną przez siebie kolorowankę ukazującą postać z bajki.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Opracowała: Marta Kuliś

• Kartka dla kolegi i koleżanki

• 10.11.2022 12:26
        • Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo szybko przywiązują się do swoich kolegów i koleżanek z grupy. Gdy nadchodzi taki czas, kiedy dziecko odchodzi z przedszkola często wraca  wspomnieniami do mile spędzonych w nim chwil. Z tego względu, iż w minionym roku grupę przedszkolną opuściło dwoje dzieci, nasze przedszkolaki postanowiły wykonać dla nich kartki z życzeniami. Każde dziecko ozdobiło kartkę cekinami oraz przykleiło serduszko ze swoim imieniem. To był dzień pełen wspaniałych wspomnień oraz pozytywnych emocji. Nasze przedszkolaki chętnie wracali pamięcią do wspólnie spędzonych z nimi chwil oraz zabaw.
          Grupa „Mrówki” razem z Paniami życzą wszystkiego dobrego i mamy nadzieję, że będzie jeszcze okazja wspólnie się pobawić.