• Zabawy z masą solną

• 20.01.2023 14:27
        • W dniu 9 stycznia w grupie „Mrówki” odbyły się zabawy z masą solną. Wiele radości sprawiło dzieciom odmierzanie właściwej ilości soli, mąki oraz wody, zgodnie z przepisem na masę solną. Po połączeniu wszystkich składników, każde dziecko miało możliwość wyrobienia ciasta oraz poczucia jego struktury. Wielka wyobraźnia przedszkolaków miała swoje odzwierciedlenie w wykonanych figurkach z masy solnej. W tym dniu przedszkolaki rozwijały swoją kreatywność oraz sprawność manualną.
          Opracowała: Marta Kuliś
        • Wycieczka do OCK

• 19.01.2023 15:34
          • Dnia 04.01.2023 r. wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Ostrołęckiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji.
            Dzieci, mimo że bardzo dobrze znają baśń o Kopciuszku z zaciekawieniem oglądały spektakl, w którym dobro i piękno zwyciężyło, a najskrytsze wyśnione marzenia się spełniły.
            Barwne kreacje, ciekawa muzyka oraz niezwykła sceneria, wzbudziły wiele emocji wśród przedszkolaków.
                                                                                                                                       Opracowała: Wioletta Kurpiewska
        • Wigilia w Przedszkolu

• 02.01.2023 12:40
        • Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście. W naszym przedszkolu dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne i chętnie uczestniczą w świątecznych przygotowaniach. Dnia 22 grudnia w całym przedszkolu panowała radosna atmosfera. Wszyscy zebraliśmy się wspólnie, aby symbolicznie podzielić się opłatkiem, złożyć świąteczne życzenia i kolędować. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi.
          Opracowała: Wioletta Kurpiewska
        • Pierwszy Dzień Zimy

• 22.12.2022 15:43
        • Uroczyste powitanie Pierwszego Dnia Zimy w grupie „Mrówki” wywołało wiele pozytywnych emocji na twarzach dzieci. W tym dniu dzieci podczas zabaw zimowych utrwalały wiadomości na temat tej białej pory roku. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w rozmowie dotyczącej dokarmiania zwierzątek zimą. Poznały nazwy i wygląd zwierząt, sposoby ich dokarmiania oraz czym można je dokarmiać. Dowiedziały się, że zwierzątka zimą mają bardzo trudno zdobyć jedzenie, dlatego ludzie wykonują specjalne schroniska z różnych materiałów, by pomóc im przetrwać ten trudny dla nich czas. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Pani Zima” oraz zrobiły wspólne zdjęcie.
          Opracowała Weronika Piotrowska

• 15.12.2022 12:55
        • "(...) Wigilia to przepiękny czas,
          Bożonarodzeniowy czas,
          gdy siedzimy wszyscy w kole i mamy
          bliskich przy stole (...)"

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas w naszym życiu, zarówno prywatnym, jak i przedszkolnym. W dniu 14 grudnia dzieci z grupy „Mrówki” celebrowały zbliżające się święto poprzez Jasełka. Odświętność tego dnia podkreślił wystrój sali przedszkolnej oraz niecodzienne stroje dzieci. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po występie dzieci wręczyły rodzicom wcześniej przygotowane prezenty świąteczne. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Było to spotkanie przepełnione radością i pozostawiło wiele niesamowitych wrażeń.
                                                                                                                               Opracowała: Marta Kuliś