• Dzień Wszystkich Świętych

• 09.11.2022 16:44
        • W dniu 28.10.2022r. dzieci z grupy „Mrówki” pielęgnowały pamięć o bliskich zmarłych z naszych rodzin oraz bohaterach wojennych. Dowiedziały się czemu i kiedy obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych oraz, jak należy zachowywać się na cmentarzu, przy grobach zmarłych. W tym dniu wybraliśmy się na pobliski cmentarz, gdzie pomodliliśmy się i zapaliliśmy świeczkę, przy grobach bliskich nam osób. Pamiętaliśmy również o tych, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny, o grobie nieznanego żołnierza, gdzie również zmówiliśmy modlitwę.

• Dzień Ratownika Medycznego

• 27.10.2022 14:34
        • W październiku grupa „Mrówki”  obchodziła dzień ratownika medycznego. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się ratownik medyczny oraz  jak wygląda jego strój, w którym pracuje na co dzień. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać ważnych informacji dotyczących udzielania pierwszej pomocy oraz nauczyć się, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej. Nauczyciel opowiedział w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe oraz jak prawidłowo zachowywać się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Po wysłuchaniu wszystkich informacji, każde dziecko przećwiczyło na misiu, jak ratownicy medyczni udzielają pierwszej pomocy oraz wykonało pracę plastyczną ukazującą misia ratownika. Na koniec spotkania nauczyciel przypomniał numery alarmowe oraz rozdał dzieciom odznaki małego ratownika.

• Dzień Przedszkolaka - Wycieczka do OCK

• 20.10.2022 16:42
        • Dnia 20 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji, ale najważniejszą z nich był wspólny wyjazd do OCK w Ostrołęce na przedstawienie pt. "Baśnie Pana Andersena".
          Dzieci były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz aktorzy. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało.
          Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Wszystkim przedszkolakom złożyliśmy życzenia, samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.
          Niech Wasze marzenia się spełniają!!!

Opracowała: W. Kurpiewska

• Światowy Dzień Poczty

• 14.10.2022 15:35
        • Dnia 11 października 2022 roku, dzieci z grupy „Mrówki” obchodziły w przedszkolu Światowy Dzień Poczty. Dzieci w skupieniu słuchały wiersza opowiadającego historię listu, a następnie chętnie odpowiadały na pytania. Dowiedziały się, że listy potrafią przebyć bardzo długą drogę. Każdy przedszkolak miał za zadanie pokolorować za pomocą kredek wizerunek listonosza, a także opowiedzieć swoje przygody z listami oraz paczkami. Na koniec każde dziecko otrzymało odznakę listonosza.

• Wizyta w Bibliotece

• 14.10.2022 13:22
        • W dniu 05.10.2022r. grupa „Mrówki” wybrała się do biblioteki, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Panie z zaciekawieniem przeczytały dzieciom jesienną bajeczkę oraz wspólnie z dziećmi wykonały prace plastyczną pt. „jeż”. Dzieci z zachwytem uczestniczyły w zabawach oraz odpowiadały na zadawane zagadki tematyczne. Pod koniec spotkania przedszkolaki wypożyczyły wybrane książeczki, które wspólnie z rodzicami przeczytają w domu, a następnie przyniosą na kolejną wizytę w bibliotece.