• Dzień Chłopca

• 14.10.2022 13:21
        • Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny oraz życiu przedszkola. Równie ważne jest święto chłopców, które w przedszkolu obchodziliśmy 30.09.2022r. Już od samego rana dało się odczuć odświętną atmosferę. Dzieci wzięły udział w zabawach z chustą animacyjną, przy muzyce. W tym dniu dziewczynki złożyły życzenia chłopcom oraz zaśpiewały „Sto lat”. Dzięki współpracy i pomocy rodziców, były przygotowane prezenty dla chłopców oraz drobne upominki dla dziewczynek. Chłopcy również otrzymali kolorowe dyplomy. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku cukierkami. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i radości.
                                                                                                                                             Opracowała: Marta Kuliś
        • Zakończenie Roku Przedszkolnego

• 04.07.2022 11:04
        • W dniu 24 czerwca 2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Jeszcze niedawno większość naszych dzieci po raz pierwszy przekroczyła próg przedszkola, a już mają za sobą rok spędzony w jego murach. Rok pełen nowych doświadczeń, nowych umiejętności i zdobytej wiedzy. Oby kolejne lata, spędzone w naszych murach były równie radosne i pełne nowych wyzwań. Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia przedszkolakom dyplomów przez Panią dyrektor Martę Trzcińską oraz Pana Wójta Stefana Prusika. Następnie dzieci przedstawiły swój program artystyczny. Kończąc rok szkolny 2021/2022 dzieci powitały upragnione wakacje. Życzymy Wam, by były one bezpieczne i słoneczne, pełne przygód i niezapomnianych przeżyć. Wyrazy uznania i podziękowania za ten wspólnie spędzony rok składamy również Rodzicom. Dziękujemy za owocną współpracę!
          Opracowała: W. Kurpiewska
        • Przedstawienie Jaś i Małgosia

• 04.07.2022 09:41
        • Dnia 22 czerwca nasze przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia", w wykonaniu dzieci ze szkoły. Podczas spektaklu z uwagą śledziły losy Jasia i Małgosi. Humorystyczne sceny, wspaniałe rekwizyty, kostiumy, muzyka i gra świateł wywarły na przedszkolakach niezapomniane wrażenia.
          Opracowała: W. Kurpiewska
        • Spotkanie w Bibliotece

• 04.07.2022 09:29
        • "W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,
          starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz..."

Biorąc udział w projekcie "Mała książka - Wielki Człowiek", byliśmy częstymi gośćmi w bibliotece. Pani bibliotekarka zawsze czytała dzieciom książeczki oraz opowiadała ciekawe historie. Za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie książki dzieci otrzymywały naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostały uhonorowane dyplomem. Nasze całoroczne sopotkania w bibliotece były dla przedszkolaków miłym doświadczeniem. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.
          Opracowała: W Kurpiewska
        • Wizyta w Urzędzie Gminy

• 04.07.2022 09:07
        • W piątek 3 czerwca, Wójt Gminy Lelis - Pan Stefan Prusik przyjął wyjątkowych gości, były to przedszkolaki z grupy Mrówki. Pan Wójt przywitał dzieci w gabinecie i opowiedział o swojej pracy. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda praca urzędnika, a także poznały ogólne zasady funkcjonowania urzędu. Ciekawym miejscem była dla naszych Mrówek sala konferencyjna, gdzie miały możliwość zająć wygodne miejsca przy stołach obrad i poczuć się jak prawdziwi radni. W podziękowaniu za gościnę dzieci wręczyły Panu Wójtowi wspólnie wykonany prezent. Na zakończenie spotkania nie zabrakło cukierków, drobnych upominków oraz wspólnego zdjęcia.
          Opracowała: W Kurpiewska