• Międzynarodowy Dzień Sportu

• 12.04.2023 15:21
      • Tegoroczny Narodowy Dzień Sportu w przedszkolu był okazją do zdrowej aktywności, rozwijania zainteresowań sportowych oraz przypomnienia nazw dyscyplin letnich i zimowych. Tego dnia do przedszkola w grupie „Mrówki” wszystkie dzieci i ich wychowawczynie przyszli ubrani w stroje sportowe. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez współzawodnictwo. Przedszkolakom wszelką aktywność ruchową zapewnił Pan Tomek, jeden ze szkolnych trenerów, który tego dnia zorganizował wiele atrakcji dla dzieci. Przedszkolakom najbardziej spodobały się zabawy z elementem pełzania oraz toczenia, dzięki czemu mogły poprawić swoją sprawność ruchową. Po wszystkim dzieci wróciły do sali przedszkolnej, gdzie mogły spokojnie sobie odpocząć. Był to dzień pełen wrażeń.