Wizyta Kubusia Puchatka
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, 28 listopada 2022r.do wszystkich grup przedszkolnych, zawitał sam Kubuś Puchatek.
Wesolutki Miś, swoją osobą ucieszył każdego przedszkolaka. W każdej grupie rozbrzmiewała wesoła, misiowa muzyka oraz zabawy taneczne z Kubusiem Puchatkiem.
Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
Iwona Kruczyk
Teatrzyk klasy Ib
W piątek, 25 listopada 2022 r., uczniowie klasy I b przygotowali piosenki, wierszyki oraz krótkie scenki wykorzystując własnoręcznie wykonane kukiełki. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty oraz wykazali się kreatywnością. To było wspaniałe przeżycie zarówno dla widzów, jak i aktorów.
Małgorzata Korczakowska
3
Andrzejkowa dyskoteka w stylu lat 80
W środowe popołudnie, 23 listopada 2022 r., w hali sportowej pojawiły się kolorowe girlandy, balony, światła i zagrała muzyka z lat 80. To wszystko w ramach zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski dyskoteki andrzejkowej, na którą zaproszeni byli wszyscy uczniowie naszej szkoły, od najmłodszych do najstarszych. Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w radosny nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc i przygotowanie imprezy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Samorząd Uczniowski
*Przy realizacji imprezy wykorzystano pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu edukacyjnego MEiN "Laboratoria Przyszłości".
Już niebawem...
Opiekun SU - Aneta Krajewska
O czym dzisiaj marzą zwierzęta?
Odpowiedź na to pytanie poznali nasi czwartoklasiści, którzy 18 listopada 2022 r. mieli przyjemność uczestniczyć w jednym z cyklicznych spotkań Akademii Edukacji Filmowej. Zajęcia odbywają się w Ostrołęckim Centrum Kultury.
Piątkowy seans filmowy poprzedziła prelekcja Rafała Święcickiego na temat historii filmu animowanego. Następnie uczniowie kl. IV obejrzeli film animowany pt. "O czym dzisiaj marzą zwierzęta?", opowieść o australijskich zwierzątkach. Czwartoklasiści mogli się przekonać, że każdy może zostać superbohaterem i pomagać innym. To marzenie nie tylko zwierząt.
Katarzyna Brzuzy
fot: plakat filmowy
Zerówka na warsztatach
18 listopada 2022 roku dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach w ramach kampanii Instytutu Książki " Mała książka - wielki człowiek'' organizowanych przez CKBiS w Lelisie.
Organizatorom warsztatów dziękujemy za zaproszenie.
Lucyna Parzych
"W tej bajce nie ma złego wilka"- spotkanie w bibliotece
W piątkowy poranek,18 listopada 2022 r., uczniowie klasy I b wybrali się do CKBiS-u na jedno z cyklicznych spotkań, podczas których poznają bohaterów dziecięcej literatury. Tym razem dzieci wysłuchały książki pt. "W tej bajce nie ma złego wilka" autorstwa Lou Carter. To zabawna historia, w której wilk postanawia, że nie wystąpi już w żadnej bajce. Uczniowie wypożyczyli również książki oraz otrzymali zakładki. Jesteśmy ciekawi, jaką przygodę poznamy na kolejnym spotkaniu w bibliotece.
Małgorzata Korczakowska
"19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży"
Jak co roku przez 19 pierwszych dni listopada nasza szkoła brała udział w światowej kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży".
Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać, zwracać uwagę, uczyć widzieć więcej i lepiej. Tegoroczne hasło kampanii to: „StacJA – empaTYczni, razem maMY moc”.
W tej akcji szczególnie ważna jest wzajemna współpraca i działanie, by pokazywać i uczyć, czym jest przemoc i w jaki sposób ją powstrzymywać. Edukacja na temat przemocy, empatia i szacunek do drugiego człowieka to kwestie fundamentalne, jeżeli chodzi o skuteczne przeciwdziałanie przemocy.
2W naszej szkole w związku z akcją "19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży" w tym roku odbyły się różne działania. Podczas długich przerw wolontariusze pomagali nauczycielom w pełnieniu dyżurów. Działała grupa "Łamigłówka", jej wolontariusze czytali bajki terapeutyczne młodszym i pomagali w odrabianiu pracy domowej. Odbyły się warsztaty dla uczniów “Ciekawość nie zawsze popłaca” oraz warsztaty dla nauczycieli „Szkolna Interwencja Profilaktyczna”. Uczniowie spotykali się z funkcjonariuszami Zespołu Do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i dzielnicowymi, którzy przeprowadzili warsztaty profilaktyczne "Bezpieczne dzieci w sieci i w realu". Społeczność uczniowska podjęła debaty o nałogach i wydała “Wyroki na nałogi”. Wszystkie wyroki Sądów Klasowych zawisły na drzwiach sal.
W ramach akcji uczniowie przystąpili do konkursu “Lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Oto nagrodzeni:
I miejsce – Maria Staniek, Liwia Suchecka, Michał Mażewski
II miejsce – Lena Mażewska, Joanna Sakowska
III miejsce – Błażej Niedźwiecki
Wyróżnienia: Natalia Szymczyk, Mateusz Pyskło, Krystian Brzuzy, Klaudiusz Sęk
Gratulujemy!Podsumowaniem naszych działań był uroczysty “Pomarańczowy Apel - Razem Mamy MOC”, podczas którego uczniowie wystąpili w krótkich inscenizacjach. Za występy klasy zostały nagrodzone. Tego dnia towarzyszyła nam radosna, wspólna zabawa.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w działaniach - Stefanowi Prusikowi, Wójtowi Gminy Lelis, który dofinansował warsztaty profilaktyczne i nagrody, a także Zespołowi Do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce - Magdalenie Eliasz i Krzysztofowi Kolatorowi oraz dzielnicowej Bożenie Boruch.
Aldona Gumkowska
Jolanta Olkowska
Marzena Przeradzka*Przy realizacji imprezy wykorzystano pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu edukacyjnego MEiN "Laboratoria Przyszłości".
XIII Edycja Gminnego Konkursu Religijnego „Jan Paweł II w oczach dziecka”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez Szkołę Podstawową w Dąbrówce Gminnym Konkursie Religijnym "Jan Paweł II w oczach dziecka". Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: plastycznej, recytatorskiej i muzycznej.
16 listopada 2022 r. w szkole w Dąbrówce zostały ogłoszone wyniki.
W konkursie plastycznym w kategorii klas I – III Antoni Staniek z kl. II zajął I miejsce. Spośród klas IV - VI wyróżniono pracę Alicji Prusaczyk z kl. V. W kategorii klas VII – VIII najwyższe miejsce zdobyła Liwia Suchecka z klasy VIIIb.
W konkursie recytatorskim wyróżnienie uzyskała uczennica kl. V - Alicja Prusaczyk, natomiast Kornelia Żebrowska z kl. V zajęła I miejsce w konkursie piosenki papieskiej.Serdecznie gratulujemy!
Danuta Aptacy
4
Razem przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży
15 listopada 2022 r. w naszej szkole upłynął pod hasłem działań profilaktycznych w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.
Uczniowie podczas spotkań profilaktycznych ze st. asp. Krzysztofem Kolatorem z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce skupiali się na przeciwdziałaniu agresji, przemocy i innym niewłaściwym zachowaniom dzieci i młodzieży. Rozmawiali także o odpowiedzialności karnej nieletnich za zachowania niezgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego.
Psycholog Kamilla Szczyrek – profilaktyk z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce przeprowadziła z naszą młodzieżą warsztaty profilaktyki uzależnień „Ciekawość nie zawsze popłaca”, zaś podczas warsztatów dla nauczycieli nt. „Szkolnej Interwencji profilaktycznej” wskazała na szeroko rozumianą problematykę uzależnień wśród dzieci i młodzieży oraz sposoby radzenia sobie z przejawami uzależnienia.
Katarzyna Brzuzy
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025