• Nagrody Edukacyjne Gminy Lelis dla naszych uczennic

• Mamy zaszczyt być placówką, do której uczęszczają uzdolnieni uczniowie, tacy jak Julita Wieremiejczyk z kl. VI oraz Maria Staniek z kl. VIIIb.

Dziewczęta zostały laureatkami Nagrody Edukacyjnej Gminy Lelis za rok szkolny 2021/2022. Dyplomy i nagrody pieniężne zostały im wręczone 25 stycznia 2023 r. podczas XLIX sesji Rady Gminy Lelis w sali konferencyjnej urzędu przez Wójta Stefana Prusika, Przewodniczącą Rady Gminy Lelis Annę Dobkowską i dyrektora Zakładu Administracji Szkół i Przedszkoli Andrzeja Przeradzkiego.

Julita Wieremiejczyk została doceniona za osiągnięcia sportowe (opiekun prowadzacy to Arkadiusz Sypniewski z Klubu Sportowego Jantar), zaś Maria Staniek - za osiągnięcia artystyczne, uzyskane przy pomocy nauczyciela prowadzącego Danuty Aptacy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Brzuzy

Fot: Urząd Gminy Lelis

• Czwartoklasiści na zajęciach Akademii Edukacji Filmowej

• 20 stycznia 2023 r. czwartoklasiści uczestniczyli w jednym z cyklicznych spotkań Akademii Edukacji Filmowej. Zajęcia odbywają się w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Seans filmowy poprzedziła prelekcja Rafała Święcickiego na temat polskich filmów animowanych. Następnie uczniowie kl. IV obejrzeli film animowany pt. "Yakari i wielka podróż", opowieść o pogoni za przygodą, odwadze i przyjaźni.

Czwartoklasiści mogli się przekonać, że odwaga przewidywania konsekwencji swoich czynów jest zwykłą brawurą. Yakari podczas wędrówki przez prerię poznaje smak strachu i zaczyna się zastanawiać nad swoim postępowaniem. Historia chłopca uczy, że można znaleźć właściwą drogę i zrozumieć swoje błędy.​​​​​​​

Katarzyna Brzuzy

fot.: plakat filmowy

• PIERNICZKOWO W ZERÓWCE

Ojej, cóż za zapach!

cynamon, goździki

coś mi się wydaje,

że ktoś upiekł pierniki.

Smakowite pierniki

serduszka, dzwoneczki,

kształty przeróżne

nawet gwiazdeczki.

Rumiane, pachnące

pięknie przystrojone

zapewne szybko

zostaną zjedzone.

Powyższy wierszyk obrazuje co zostało wykonywane w naszym oddziale przedszkolnym.

W ramach MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO ,,Piękna Nasza Polska Cała’’, dnia 12.01.2023r.  dzieci z zerówki przygotowywały ciasto na pierniczki, a następnie foremkami  wykrawały przeróżne kształty. Kolejnym krokiem było dekorowanie upieczonych pierników. Ta czynność naszym podopiecznym sprawiła najwięcej radości. Ozdobione pierniczki, zostały pięknie zapakowane w pudełka.

Podczas ,, Dnia Babci i Dziadka’’, pierniczki zostały wręczone naszym kochanym babciom i dziadkom.

Iwona Kruczyk

Lucyna Parzych

• Druk 3D – Laboratoria Przyszłości

• Projekt Laboratoria Przyszłości umożliwił już prawie wszystkim uczniom naszej szkoły zapoznanie się z podstawami projektowania modeli 3D i procesem ich wydruku w technologii FDM. Pierwszym projektem było wykonanie spersonalizowanych breloczków w aplikacji Tinkercad.

Kolejne zadanie polegało na stworzeniu trójwymiarowej emotki. Do wykonania takiego modelu uczniowie musieli nauczyć się łączenia, wycinania i wyrównywania obiektów. Dodatkowo postanowiliśmy wydrukować przygotowane modele w wersji dwukolorowej. Mimo początkowych kłopotów z ustawieniami takiego wydruku, po kilku próbach udało się zrealizować zamierzony cel.

Oprócz modeli emotek udało nam się także opracować i wydrukować trójwymiarowy model loga naszej gminy w postaci breloczka. Efekty pracy można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Krzysztof Gawrych

• Zbiórka dla podopiecznych Fundacji Zwierzęca Kraina w Łysych

• W dniach 09 -13.01.2023 r. w naszej szkole przeprowadzono zbiórkę artykułów dla podopiecznych Fundacji Zwierzęca Kraina w Łysych.
            Celem przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela  zwierząt oraz wdrażanie dzieci i dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce.
            Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Szkolny Wolontariat

• Turniej tenisa stołowego o puchar Wójta Gminy Lelis w Obierwi

• W niedzielę, 15.01.2023 r., w Obierwi odbył się turniej tenisa stołowego o puchar Wójta Gminy Lelis.

Szkołę Podstawową w Lelisie reprezentowała liczna grupa chłopców i dziewcząt we wszystkich kategoriach wiekowych.

Najlepsze osiągnięcia to:

1 m - Julita Wieremiejczyk - kat. dziewcząt kl. V-VI