• 21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny

• W końcu nadszedł 21 marca.

Aby skutecznie pożegnać zimę, uczniowie klasy IV przygotowali... trzy marzanny. Pod opieką wychowawczyni  wybrali się na wiosenny spacer nad rzekę Rozogę. Tam marzanny, zgodnie z prastarym obrzędem, wrzucono do wody. Kukły szybko odpłynęły, więc mamy nadzieję, że równie szybko nadejdzie słoneczna wiosna.

Katarzyna Brzuzy

• 21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

• Dzień Kolorowej Skarpetki to czas zwrócenia uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa. Obchodzony jest co roku 21 marca. Data ta - dwudziesty pierwszy dzień trzeciego miesiąca - symbolizuje "wyjątkowość potrójnego powtórzenia (trisomii) 21. chromosomu", który stanowi przyczynę tego syndromu. Chromosom kształtem przypomina skarpetkę, dlatego to właśnie ona stała się symbolem tego dnia.

Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do tej akcji, ubierając kolorowe skarpetki „nie do pary”. W ten sposób wyrazili radość, tolerancję i solidarność z osobami z Zespołem Downa.

Aneta Krajewska

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

*Przy realizacji imprezy wykorzystano pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu edukacyjnego MEiN "Laboratoria Przyszłości".

• Wycieczka czwartoklasistów

• 17 marca 2023 r. czwartoklasiści uczestniczyli w kolejnym z cyklicznych spotkań Akademii Edukacji Filmowej, organizowanej przez OCK w Ostrołęce. ​​​​​​

W programie wycieczki do Ostrołęki tym razem znalazły się także ćwiczenia i zabawy w wodzie. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów korzystali ze zjeżdżalni, jacuzzi i basenu w ostrołęckim Parku Wodnym „Aquarium”. Zapewniali, że taka forma spędzania wolnego czasu z koleżankami i kolegami z klasy to najlepszy relaks.

Później, podczas zajęć edukacji filmowej w OCK, wysłuchaliśmy Rafała Święcickiego, który barwnie przybliżył nam ciekawostki dotyczące ceremonii przyznawania najsłynniejszej nagrody filmowej – Oscarów. Następnie obejrzeliśmy film animowany „Zając Max: Misja Pisanka”. Opowieść o tematyce wielkanocnej pokazała, jak wiele dobrego może zdziałać zgrana grupa przyjaciół.​​​​​​​

fot: plakat filmowy

Katarzyna Brzuzy

• Kobiety, które zmieniły świat

• W nawiązaniu do zbliżającego się tygodnia naukowego w naszej szkole zapraszamy do zapoznania się z gazetką znajdujacą się w holu przy wejściu na halę sportową.

Aneta Krajewska

Małgorzata Korczakowska

Wioleta Suchecka

• Lekcje biologii z mikroskopami - Laboratoria Przyszłości

• Uczniowie naszej szkoły mają  możliwość korzystania z nowoczesnych mikroskopów na lekcjach biologii i przyrody.

Mikroskopy  zostały zakupione w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Dużym zainteresowaniem cieszą się mikroskopy z możliwością wykonywania zdjęć i nagrywania krótkich filmów z oglądanych preparatów. Uczniowie wykonują też sami preparaty mikroskopowe do oglądania z użyciem niezbędnych akcesoriów do mikroskopowania, które również zostały zakupione w ramach w/w programu.

Dzięki zakupionemu sprzętowi uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale również rozwijają swoje umiejętności i zainteresowania.

Nauczyciel biologii

Elżbieta Dawid

• Turniej gminny w koszykówce 3x3 chłopców i dziewcząt w Obierwi

• 11.03.2023 r. odbył się turniej gminny w koszykówce 3x3 chłopców i dziewcząt w Obierwi. Nasza szkoła - SP LELIS po zaciętej rywalizacji uzyskała bardzo wysokie lokaty:

I miejsce - SP LELIS dziewczęta

II miejsce - SP LELIS chłopcy

Drużynę z Lelisa reprezentowali następujący uczniowie i uczennice:

1. Julita Prusaczyk                     1.Filip Parzych

2. Nikola Prusińska                    2.Piotr Jarka

3. Maria Staniek                         3.Mikołaj Parzych

4. Gabriela Majk                         4.Filip Mucha

Gratulujemy drużynom bardzo dobrej postawy sportowej na boisku .

Trenerzy : Tomasz Jóźwiak (chłopcy)

Jacek Żylak (dziewczęta)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

- kategoria dziewcząt

1 m - SP LELIS

2 m - SP NASIADKI

3 m - SP ŁĘG PRZEDMIEJSKI

- kategoria chłopców:

1 m - SP BIAŁOBIEL

2 m - SP LELIS

3 m - SP OBIERWIA

4 m - SP NASIADKI

5 m - SP ŁĘG PRZEDMIEJSKI

Tomasz Jóźwiak

• Dzień Kobiet w szkole

• "Dziś dzień najpiękniejszy w świecie – Święto Kobiet, wszyscy wiecie!

Szczere przyjmijcie życzenia,

zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia!"

8 marca na stałe wpisał się do naszego szkolnego kalendarza uroczystości. Co roku z okazji tego wyjątkowego święta pojawiają się życzenia, kwiaty i drobne upominki dla małych i tych dużych kobiet.

Każda klasa świętowała to sympatyczne marcowe święto na swój sposób, kameralnie, w swoich grupach. Chłopcy zachowywali się jak dżentelmeni. Wręczali kwiaty dyrekcji, nauczycielkom, paniom z administracji i obsługi oraz szkolnym koleżankom.

Był to wyjątkowo miły i radosny dzień!

Samorząd Uczniowski

Piątek 17.05.2024