• Charytatywne Kolędowanie

• 22 grudnia 2022 r. zaprosiliśmy szkolną społeczność do wspólnego, charytatywnego kolędowania. Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia szczególnie nastraja nas do niesienia pomocy innym.

Już od rana wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli zakupić coś słodkiego i świątecznego podczas charytatywnego jarmarku bożonarodzeniowego, zorganizowanego i prowadzonego przez członków szkolnego wolontariatu. Dochód z jarmarku przeznaczony zostanie na pomoc potrzebującym uczniom naszej szkoły.

0 godzinie 9.30 szkoła rozbrzmiała dźwiękami kolęd i pastorałek. Zgromadzeni w hali sportowej uczniowie, od zerówkowiczów po ósmoklasistów, kolejno prezentowali wybrane przez siebie świąteczne pieśni i piosenki, a do ich śpiewu dołączała cała społeczność szkolna. Wspólnym kolędowaniem i spędzeniem razem czasu w świątecznej atmosferze pożegnaliśmy mijający 2022 r.

Szkolny Wolontariat

*Przy realizacji imprezy wykorzystano pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu edukacyjnego MEiN "Laboratoria Przyszłości".

• Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

• W naszej szkole został ogłoszony konkurs pt. "Szopka Bożonarodzeniowa".

Konkurs ten miał na celu kultywowanie polskich tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Odbył się w naszej szkole po raz pierwszy. Poziom wykonanych prac jest bardzo wysoki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie:

Mikołaj Bacławski, kl. Ia

Maja Bardyszewska, kl. Ia

Katarzyna Deptuła, kl. Ia

Natan Przeradzki, kl. Ia

Lena Stepnowska, kl. Ib

Tymoteusz Sęk, kl. Ib

Aleksandra Kaliszewska, kl. II

Filip Kacprzak, kl. II oraz Jakub Kacprzak, kl. IV

Maja Matusiak, kl. II

Lena Mrozek, kl. II oraz Miłosz Mrozek, kl. IV

Weronika Pabich, kl. II

Alan Przeradzki, kl. II

Antoni Staniek, kl. II

Michal Part, kl. III

Emilia i Miłosz Jaksina, kl. III

Wiktor Nowakowski, kl. III oraz Alicja Nowakowska, kl. V

Ewa Puławska, kl. III

Amelia Gontarzewska, kl. IV.

Danuta Aptacy

• Szkolny radiowęzeł

• „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie” (Platon)

W bieżącym roku szkolnym, z inicjatywy Dyrektor Marty Trzcińskiej, uczniowie naszej szkoły zyskali przestrzeń pełną nowych możliwości. W naszej szkole powstał radiowęzeł. Muzyka płynąca z głośników relaksuje, pozytywnie nastraja, łagodzi stres, motywuje do działania oraz integruje społeczność szkolną. Radiowęzeł szkolny stanowi sekcję, która ma za zadanie pełnić funkcję rozrywkową, informacyjną oraz edukacyjną. Nowa przestrzeń zapewnia rozwój kompetencji językowych, medialnych oraz poszerza umiejętności w zakresie obsługi wyposażenia radiowego.

Opiekunowie Szkolnego Radiowęzła

• "Zimowy Koncert Stwora Głodomora"

• W środę, 15 grudnia 2022 r.  dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klasy I a i I b wybrały się do CKBiS-u na koncert. Wydarzenie wprawiło nas w zimowo-świąteczny nastrój.

Dziękujemy za wspaniale spędzony czas.

Małgorzata Korczakowska

• "Aby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć"

• Uczniowie klasy II od września 2022 r. uczestniczą w programie „Aby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”. W trakcie jego realizacji zdobywają wiedzę na temat zasad zdrowego stylu życia.

12 grudnia 2022 r. na zajęciach przyrządzaliśmy sałatkę owocową, która była prawdziwą „bombą witaminową”. Dzieci przyniosły jabłka, gruszki, śliwki, morele, kiwi, granaty, winogrona, banany, arbuzy, borówki i nektarynki. Mogliśmy powtórzyć wiadomości o owocach, zobaczyć je, powąchać i oczywiście na koniec spróbować. Przy okazji zapoznaliśmy się z zasadami higieny podczas przygotowywania posiłku.

Świetną zabawę przy przygotowaniu, myciu, obieraniu i krojeniu owoców zakończyliśmy wspólnym, pysznym i zdrowym drugim śniadaniem.

Monika Zabielska

• Zawody gminne w koszykówce chłopców

• 11.12.2022 r. na hali sportowej w Lelisie odbyły się 2 gminne turnieje eliminacyjne w kategorii chłopców młodszych (kl. 6 i młodsi) oraz starszych (kl. 7-8) w koszykówce.

Zwycięzcy obydwu kategorii oprócz pamiątkowych medali i dyplomów uzyskali również awans na Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego, które odbędą się w nowym roku.

Klasyfikacja końcowa - chłopcy (kl.6 i młodsi) :

1) SP Białobiel

2) SP Łęg Przedmiejski

3) SP Lelis

Klasyfikacja końcowa - chłopcy (kl. 7 - 8) :

1) SP Białobiel

2) SP Lelis

3) SP Olszewka

4) SP Nasiadki

5) SP Łęg Przedmiejski

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca - medale.

Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Lelisie, Wójt Gminy Lelis, CKBiS w Lelisie, Gminnne Zrzeszenie LZS w  Lelisie.

Tomasz Jóźwiak

• Najpiękniejsze chwile polskiego sportu

• Imprezie "Mikołaj z SKS-em", która odbyła się w naszej szkole 5 grudnia 2022 r., towarzyszyła wystawa "Panteon sportu" przezentująca wybitnych polskich sportowców i ich sukcesy.

Pamiętamy o tym mikołajkowym sportowym wydarzeniu również dzięki wspomnianej wystawie, przedstawiającej najpiękniejsze chwile zapisane w pamięci polskich kibiców, która została z nami na dłużej.

Możemy ją podziwiać na dolnym korytarzu, przy głównym wejściu do szkoły.

Katarzyna Brzuzy

Piątek 17.05.2024