• Koszyczek z... reklamówek - lekcja szydełkowania w klasie Ia

• 2.02.2023 r. w klasie Ia odbyła się lekcja na temat recyklingu, życia w duchu less/zero waste.

Sposobem na ograniczenie foliowych śmieci jest zaprzestanie korzystania z foliówek i przetwarzanie tych, które już posiadamy. Dlatego na naszych zajęciach drugie życie dostały reklamówki jednorazowe.

Lekcję zaczęliśmy od pocięcia ich na "włóczkę". Gdy motki były gotowe, nadszedł czas na lekcję... szydełkowania. Efektem wspólnej pracy jest piękny koszyczek na drobiazgi oraz bransoletki.

Jolanta Białobrzeska

• Sukces naszych uczennic w Mistrzostwach Gminy Lelis w Koszykówce

• 4.02.2023 r. w Szkole Podstawowej w Obierwi odbyły się Mistrzostwa Gminy Lelis w Koszykówce 3x3 w kategorii dziewcząt i chłopców rocznik 2010 i młodsi.

Bardzo dobrze na tych zawodach zaprezentowała się drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Lelisie. Uczennice wygrały wszystkie mecze i zajęły I miejsce.

Skład reprezentacji szkoły: Julita Wieremiejczyk, Roksana Perzan i Zofia Pyskło zkl. VI oraz Wiktoria Kozłowska z kl. VII.

Gratulujemy!

Jacek Żylak

• Policyjny Konkurs „Nie palę i nie piję, bo tylko raz żyję" rozstrzygnięty!

• Konkurs profilaktyczny „Nie palę i nie piję, bo tylko raz żyję" organizowany przez Wydział Prewencji
            KMP Ostrołęka wraz z Wójtem Gminy Lelis Panem Stefanem Prusikiem został rozstrzygnięty.

Cieszy nas fakt, że uczniowie naszej szkoły przystąpili do rywalizacji i osiągnęli wysokie wyniki.
            Miło nam poinformować, że uczennica Maria Staniek z kl. VIIIb zajęła I miejsce w konkursie, a uczeń Jakub
            Kacprzak z kl. IV wywalczył wyróżnienie.

GRATULUJEMY!

Aldona Gumkowska

• Gry planszowe w oddziale przedszkolnym

• Wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili oddział przedszkolny, aby nauczyć swoich młodszych kolegów i koleżanki grać w gry. Zachęcali jednocześnie do szukania ciekawych i rozwijających form spędzania wolnego czasu.

Szkolny Wolontariat

• „Hu, hu ha, nasza zima nie jest zła…”

• Zabawy na śniegu, to jedna z ulubionych form aktywności dzieci. Kiedy świat pokryje śnieżny puch, lepienie śniegowego bałwana to atrakcyjny sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu.
            W piątek 27 stycznia 2023 roku aura zapewniła idealne warunki do lepienia bałwanów i innych zabaw na śniegu. Tego dnia dzieci z klasy Ia śmiało ruszyły na szkolne boisko, aby wspólnie bawić się na świeżym powietrzu. Lepienie bałwana rozpoczęliśmy od przygotowania śnieżnych kul. W niedługim czasie powstały różne bałwanki: małe, duże, chude i grubiutkie. Śnieg lepił się wyśmienicie, dlatego radość na twarzach dzieci była znakiem, że podoba się taka forma spędzania czasu.
            Mamy nadzieję, że zimowa aura będzie łaskawa i nowi mieszkańcy szkolnego placu zabaw pozostaną tam jak najdłużej.

Jolanta Białobrzeska

• Dzień Babci i Dziadka w zerówce

• 26.01.2023r. na sali gimnastycznej, odbyła się jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku szkolnym ,,Dzień Babci i Dziadka’’.
            Tego dnia dzieci z naszej grupy, po raz pierwszy wystąpiły na tak dużej sali, było to dla nich spore wyzwanie.  Jednak, w trakcie występu nasza zeróweczka stanęła na wysokości zadania. Dzieci pięknie i z odwagą prezentowały skecze o babci i dziadku, wspaniale wykonały trzy układy taneczne oraz śpiewały i mówiły wierszyki. Na zakończenie występu, dzieciaczki zaproszonym gościom złożyły życzenia, a następnie wręczyły swoim kochanym dziadkom i babciom własnoręcznie wykonane prezenty. To była wyjątkowa uroczystość.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości, jesteście niezastąpieni.

Lucyna Parzych

Iwona Kruczyk

*Przy realizacji imprezy wykorzystano pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu edukacyjnego MEiN "Laboratoria Przyszłości".

• Czy wiemy, co jemy?

• 27 stycznia 2023 r. uczniowie klasy IV z wychowawczynią gościli dietetyk Monikę Zabielską.

Podczas krótkiej prelekcji pani Monika podzieliła się z czwartoklasistami wiedzą nt. zdrowej i pozornie zdrowej żywności. Podkreślałą, jak ważne jest zdrowe jedzenie. Szczególną uwagę poświęciła cichym zabójcom - chemicznym dodatkom do żywności, nawet tej uznawanej za zdrową.

Uświadomiła dzieciom, że spożywane przez nie serki, soczki, napoje, batoniki czy inne przekąski zawierają często sukralozę, guaranę, benzoesan sodu czy sztuczne barwniki, a częste ich spożywanie prowadzi do różnych chorób. Musimy wiedzieć, co jemy, czytać skład produktu na etykiecie!

Później uczniowie w towarzystwie zaproszonego gościa przygotowali zdrowe przekąski na bazie owoców i jogurtu naturalnego, prawdziwe bomby witaminowe. Samodzielnie kroili, mieszali, dekorowali swoje desery, a następnie ze smakiem zajadali.

Dziękujemy pani dietetyk Monice za ciekawe spotkanie i poświęcony nam czas.

Katarzyna Brzuzy

• Bezpieczne ferie zimowe

• ​​​​

W holu na parterze, przy wejściu na halę sportową, pojawiła się tablica z zasadami bezpiecznych ferii zimowych. Zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się z gazetką.

Aneta Krajewska

Małgorzata Korczakowska